18.09.2019
Miejsce:
Sala Notowań warszawskiej GPW, ul. Książęca 4
Program:
Udział:
Fizycznie / Online
Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz PwC mieli przyjemność zaprosić na kolejne spotkanie z cyklu Forum Rad Nadzorczych "Nieoczywiste obowiązki Rad Nadzorczych", które odbyło się 18 września 2019 roku w Sali Notowań warszawskiej GPW (ul. Książęca 4, II piętro). Partnerem Technologicznym wydarzenia był Unicomp-WZA.
W pierwszej części konferencji wraz z zaproszonymi ekspertami, skoncentrowaliśmy się na informacjach poufnych w raporcie rocznym. Na początku przybliżono zagadnienia związane z finansową informacją poufną (empiryczna analiza reakcji kursu na publikowane raporty okresowe; ograniczanie wpływu raportów na kursy; ochrona finansowej informacji poufnej). W dalszej kolejności omówiono rolę RN w nadzorze nad zagadnieniami klimatycznymi (wymogi odnośnie Rad Nadzorczych w Wytycznych KE dot. raportowania kwestii klimatycznych; nadzór RN nad identyfikacją ryzyk fizycznych i związanych z przejściem; należyta staranność RN w obszarze polityki klimatycznej spółki). Ostatnia debata w tym bloku dotyczyła implikacji raportowania w formacie iXBRL (niezbędne działania przygotowawcze po stronie spółki; zadania RN w kontekście zmiany systemu raportowania; korzyści dla spółki i interesariuszy).
W drugim bloku pt. "Zadania Rad Nadzorczych a możliwości ich realizacji" przedstawiliśmy nieoczywiste obowiązki Rady Nadzorczej (wynikające z regulacji, z DPSN, z obowiązku dołożenia należytej staranności; konsekwencje zaniedbań w tym zakresie; możliwe wyłączenia odpowiedzialności). Następnie omówiliśmy działania RN w sytuacjach ekstremalnych (procedury dotyczące zdarzeń wyjątkowych; pożądana reakcja na niestandardowe wydarzenia; odpowiedzialność za działania/zaniechania w takich sytuacjach). Na koniec poruszyliśmy kwestie dotyczące wynagrodzenia Rad Nadzorczych (poziom wynagrodzeń RN głównych indeksów w roku 2018; najważniejsze trendy zmian; czynniki wpływające na wysokość wynagrodzeń).
Dodatkowe informacje
Transmisja
Wydarzenie było transmitowane online (możliwy był udział zdalny). Transmisję online przeprowadził Unicomp-WZA.
Agata Bednarczyk
Manager ds. Konferencji
Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych
tel.: 501 188 438
e-mail: agata.bednarczyk@seg.org.pl
Magdalena Cieciura
Specjalista ds. Współpracy z Emitentem
Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych
tel.: 512 588 425
e-mail: magdalena.cieciura@seg.org.pl
Data aktualizacji: 2021-08-25