Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast

Konsultacje publiczne EFRAG ws. dodatkowych wytycznych zastosowania ESRS

Data publikacji: 2023-12-22

EFRAG rozpoczął 22 grudnia 2023 r. konsultacje publiczne w sprawie trzech niewiążących wytycznych mających wesprzeć implementację pierwszego pakietu standardów ESRS przez europejskie spółki objęte wymogiem raportowania zrównoważonego rozwoju w fazie 1 (za rok 2024) oraz fazie 2 (za rok 2025) – dla tych spółek pierwszy pakiet ESRS będzie obowiązkowy, gdyż nie będą one mogły korzystać z uproszczonych ESRS (będących jeszcze przedmiotem prac EFRAG). Projekty wytycznych (Implementation Guidance) są dostępne wyłącznie w języku angielskim i składają się z następujących dokumentów:

  • Draft EFRAG IG 1: Materiality assessment implementation guidance
  • Draft EFRAG IG 2: Value chain implementation guidance 
  • Draft EFRAG IG 3: Detailed ESRS datapoints implementation guidance and accompanying explanatory note

Projekt IG 1 dotyczy wymogów w zakresie badania/analizy istotności pod ESRS, a IG 2 dotyczy kwestii łańcucha wartości. Natomiast IG 3 składa się z list w Excel zawierających szczegółowe punkty danych opracowane przez EFRAG na podstawie przepisów ESRS).

SEG w ramach Komitetu Zrównoważonego Rozwoju opracuje uwagi do ww. dokumentów, zachęcamy spółki do przesyłania ewentualnych uwag na adres regulacje@seg.org.pl w terminie do 31 stycznia 2024 r. lub bezpośredniego udział w konsultacjach publicznych poprzez wypełnienie ankiet EFRAG dedykowanych do każdego z tych projektów w terminie do dnia 2 lutego 2024 r.

Link do strony EFRAG ws. konsultacji publicznych Data aktualizacji: 2023-12-22

Szybkie menu