Senior Partner w Kancelarii RKKW – KWAŚNICKI, WRÓBEL & Partnerzy, którą założył w 2008 r. Wcześniej zaś, począwszy od 2001 r., współpracował z krajowymi i międzynarodowymi kancelariami prawnymi. Posiada tytuł naukowy doktora nauk prawnych oraz uprawnienia zawodowe radcy prawnego.
Ekspert w dziedzinie prawa spółek, w tym ładu korporacyjnego oraz prawa grup spółek. Specjalizuje się także w sporach właścicielskich, rynku kapitałowym oraz zawodowo przewodniczy walnym zgromadzeniom. Doradza w różnorodnych aspektach tworzenia i rozwijania firm rodzinnych (tworzenie zasad ładu rodzinnego, zarządzanie i ochrona majątku prywatnego) oraz klientów indywidualnych (High-Net-Worth Individuals).
Prawnik rekomendowany w licznych konkursach i rankingach, zarówno w kraju jak i zagranicą, m.in. w Rankingu „Rzeczpospolita” w dziedzinie „Prawa spółek i prawa handlowego”, Legal 500 w dziedzinie Dispute Resolution, Private Client oraz Commercial, Corporate and M&M, Global Law Experts, Forbes oraz European Legal Experts.
Pełni Funkcję sędziego Sądu Giełdowego przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., arbitra krajowego i międzynarodowego [m.in. w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej, sądzie Arbitrażowym przy Konfederacji Lewiatan, Sądzie Polubownym (Arbitrażowym) przy Związku Banków Polskich]. Orzekał w Międzynarodowym Sądzie Arbitrażowym przy Międzynarodowej Izbie Handlowej - ICC w Paryżu.
Posiada kilkunastoletnie praktyczne doświadczenie w pełnieniu funkcji członka lub przewodniczącego rad nadzorczych spółek krajowych i zagranicznych. W szczególności w latach 2014-1019 pełnił funkcję członka, a następnie wiceprzewodniczącego rady nadzorczej PKN ORLEN S.A., a także wielu spółek z większościowym udziałem prywatnym. Obecnie zasiada, jako członek niezależny, m.in. w radach nadzorczych spółek publicznych Sanok Rubber Company (wskazany przez zagraniczny fundusz) oraz Creotech Instruments (jako przewodniczący).
Ma bogate doświadczenie legislacyjne. Pełnił m.in. funkcję Koordynatora Merytorycznego w Komisji do spraw reformy nadzoru właścicielskiego powołanej przy Ministerstwie Aktywów Państwowych dedykowanej nowelizacji Kodeksu spółek handlowych z 2022 r. dot. m.in. prawa grup spółek („holdingowego”) oraz poprawy efektywności nadzoru. W ramach prac Komisji stał na czele Zespołu przygotowującego przepisy o radach nadzorczych. Jest także współautorem nowelizacji Kodeksu spółek handlowych z 2020 r. w zakresie szerszego zastosowania zdalnych posiedzeń rad nadzorczych i zarządów oraz e-zgromadzeń właścicielskich.
Współautor podręczników i komentarzy oraz publikacji poświęconych praktycznym aspektom prawa gospodarczego. W jego dorobku widnieje ponad 600 publikacji, w większości poświęconych prawu spółek m.in. współautor (red.) komentarza do zmian w Kodeksie spółek handlowych wydanego przez C.H. Beck w ramach serii Duże Komentarze Becka.