Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Włodzimierz Szoszuk

Adwokat, Wspólnik kierujący Zespołem Własności Intelektualnej, Wardyński i Wspólnicy

Włodzimierz Szoszuk

Adwokat, Wspólnik kierujący Zespołem Własności Intelektualnej, Wardyński i Wspólnicy

Włodzimierz Szoszuk jest adwokatem, starszym wspólnikiem kancelarii, gdzie kieruje Zespołem Własności Intelektualnej.

Doradza klientom w sprawach z zakresu prawa własności intelektualnej, prawa cywilnego, a w szczególności prawa własności przemysłowej i prawa autorskiego, prawa zwalczania nieuczciwej konkurencji, a także nowych technologii. Przygotowuje i negocjuje różnego rodzaju umowy, w tym licencyjne, dystrybucyjne, a także dotyczące cesji praw. W imieniu wielu znanych firm zagranicznych i krajowych prowadzi spory sądowe, cywilne i karne, wynikłe na gruncie prawa własności przemysłowej, prawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, prawa autorskiego, a także szeroko pojętego prawa cywilnego i gospodarczego. Ma duże doświadczenie w negocjowaniu i zawieraniu ugód, często z powodzeniem występując w roli mediatora.

Opublikował szereg artykułów, a także opracował rozdziały poświęcone polskiemu prawu w kilku publikacjach, w tym w wydanej w 2005 roku przez Oceana Publications Inc.® „E-Commerce and the Law of Digital Signature” pod redakcją prof. Dennisa Campbella z Center for International Studies (we współautorstwie z Anną Pompe z kancelarii Wardyński i Wspólnicy).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim (1982). Studiował prawo własności intelektualnej na Hamline University w Minnesota (1991).

Jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie, International Bar Association, International Trademark Association oraz Polskiego Stowarzyszenia Prawa Konkurencji. W latach 1998-2006 był członkiem Advisory Group on Protection and Implementation of Intellectual Property Rights for Investment działającej pod egidą Komisji Ekonomicznej ONZ. Od 2003 roku jest członkiem CPR/INTA International Panel of Neutrals, a w roku 2005 został powołany przez Central European Advisory Group na sędziego arbitra w sprawach domen  .eu  Czeskiego Sądu Arbitrażowego w Pradze.

Szybkie menu