Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Tomasz Wróblewski

Senior Manager, Adwokat, Olesiński & Wspólnicy

Tomasz Wróblewski

Senior Manager, Adwokat, Olesiński & Wspólnicy

Tomasz Wróblewski, Senior Manager, Adwokat, Olesiński & Wspólnicy

Odpowiada za rozwój praktyki compliance w O&W. W swojej dotychczasowej karierze doradzał spółkom wchodzącym w skład największych polskich i europejskich grup kapitałowych.

Specjalizuje się również w doradztwie prawnym związanym z rynkami kapitałowymi. Wspiera strategicznie organy dużych spółek kapitałowych oraz ich działy HR i IR. Doradzał m.in. spółkom notowanym na GPW w Warszawie, w tym z indeksu sWIG80, ENERGIA, CHEMIA, MEDIA i innych.

Współpracuje ze spółkami publicznymi w szczególności w zakresie relacji inwestorskich, realizacji obowiązków informacyjnych i kreowania Dobrych Praktyk Spółek Notowanych (IR Compliance). Wspiera przedsiębiorców w kreowaniu polityk compliance oraz wdrażaniu procedur służących zapewnieniu zgodności (w tym whistleblowing).

W doradztwie bardzo ważna jest dla niego idea zrównoważonego rozwoju – aktywnie promuje dobre raportowanie niefinansowe oraz inwestowanie w duchu ESG. Wierzy w rozwój ekonomii współdzielenia, a także rosnący wpływ legaltech na branżę doradczą. Współtwórca WhistBoard, narzędzia IT służącego do obsługi zgłoszeń sygnalistów, które wykorzystuje uczenie maszynowe.


Szybkie menu