Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Szymon Gałkowski

Adwokat, Partner, Szef Praktyki Sektora Usług Finansowych w Kochański Zięba i Partnerzy

Szymon Gałkowski

Adwokat, Partner, Szef Praktyki Sektora Usług Finansowych w Kochański Zięba i Partnerzy

Szymon Gałkowski, Adwokat, Partner, Szef Praktyki Sektora Usług Finansowych, Kochański Zięba i Partnerzy 

Specjalizuje się w prawie bankowym, upadłościowym i restrukturyzacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem transakcji finansowania, w tym transakcji na rynku kapitałowym.
Brał udział w licznych międzynarodowych i lokalnych projektach finansowania inwestycji, finansowania nabycia spółek i aktywów oraz finansowania nieruchomości przez banki oraz inne instytucje finansowe, jak również przy emisjach papierów wartościowych i wprowadzaniu ich do publicznego obrotu.

Z powodzeniem doradza w różnych procesach restrukturyzacji finansowej spółek oraz w transakcjach fuzji i przejęć, w transakcjach bankowych, a także w sporządzaniu wewnętrznej dokumentacji bankowej.
Posiada Certyfikat Doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu NewConnect/Catalyst wydany przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Szymon posiada unikalne doświadczenie w zakresie projektów na międzynarodowych rynkach kapitałowych, takich jak IPO, dopuszczenie papierów wartościowych do obrotu czy dual listing na zagranicznych giełdach,
w szczególności na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie. Z sukcesem przeprowadził m.in. pierwszy w Polsce projekt wprowadzenia akcji polskiej spółki Work Service S.A., notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, do obrotu na rynku podstawowym (Main Market) Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie (London Stock Exchange).

Przed przystąpieniem do KZP zdobywał doświadczenie w międzynarodowych kancelariach prawnych, m.in.: Allen & Overy, Weil, Gotshal & Manges oraz CMS Cameron McKenna.

Języki: polski, angielski.

Członkostwo: Izba Adwokacka w Warszawie.

Edukacja: Uniwersytet Warszawski (Magister Prawa, 2009), Centrum Prawa Amerykańskiego (2008), Klinika Mediacji przy Uniwersytecie Warszawskim, (2008), studia podyplomowe Alternatywne Źródła Kapitału na Rozwój, Inżynieria Finansowa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (2011).

Rekomendacje: Praktyka Sektora Usług Finansowych jest rekomendowana w dziedzinie Bankowości i Finansów oraz Restrukturyzacji i Upadłości przez Chambers Partners, Legal 500 EMEA oraz IFLR 1000.

Szybkie menu