Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Ryszard Wtorkowski

Prezes Zarządu, LUG

Ryszard Wtorkowski

Prezes Zarządu, LUG

Ryszard Wtorkowski od początku swojej kariery zawodowej związany jest z firmą LUG. Jako pasjonat oświetlenia i możliwości, które ono stwarza w zakresie kreacji otoczenia, jest ojcem międzynarodowego sukcesu innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych marki LUG.W listopadzie 1989 roku założył spółkę cywilną LUG, której został wspólnikiem. Od tej pory konsekwentnie pracował nad budową Grupy Kapitałowej LUG S.A.

W roku 2001 spółka cywilna została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, w której w latach 2002-2007 pełnił funkcję Prezesa Zarządu. Po zmianie formy prawnej LUG Sp. z o. o. na spółkę akcyjną we wrześniu 2007 roku, Ryszard Wtorkowski został Prezesem Zarządu LUG S.A. Obecnie jest także Prezesem LUG Light Factory Sp. z o. o.

Ryszard Wtorkowski aktywnie wspiera liczne organizacje integrujące środowisko biznesu, nauki i rynku kapitałowego. W latach 2007 – 2009 pełnił funkcję Członka Zarządu Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Od września 2008 roku jest członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. W maju 2011 roku otrzymał nominację na Kanclerza Loży Lubuskiej Business Centre Club i pełnił tę funkcję będąc jednocześnie Wiceprezesem Zarządu BCC do lutego 2013 roku. W styczniu 2012 roku Ryszard Wtorkowski został Menadżerem Roku 2011 w plebiscycie Gazety Lubuskiej, a w marcu 2012 roku został Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Aglomeracji Zielonogórskiej. W 2014 roku otrzymał tytuł Menadżera Roku Branży Elektrotechnicznej w kategorii: producent. W tym samym roku otrzymał również nagrodę Prezydenta Miasta Zielona Góra jako Człowiek 25-lecia Zielonogórskiej Gospodarki. Prowadzona przez Ryszarda Wtorkowskiego Grupa Kapitałowa LUG S.A. od wielu lat pełni rolę biznesowego lidera w środowisku lokalnym, jak również na arenie międzynarodowej, a spółka LUG S.A. wyróżnia się w gronie spółek z rynku NewConnect.

Ryszard Wtorkowski z wykształcenia jest elektronikiem. Hołduje zasadzie nieustannego rozwoju, dlatego kwalifikacje zawodowe podnosi na wielu kursach i szkoleniach z zakresu zarządzania, logistyki, finansów oraz wyceny wartości przedsiębiorstw

Szybkie menu