Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Rymarz Zdort Maruta

Rymarz Zdort Maruta

Kancelaria Rymarz Zdort Maruta jest zaliczana do grona najlepszych kancelarii prawnych w Polsce. Ponad 150 osobowy zespół prawników i doradców wspiera klientów w różnorodnych problemach prawnych i skomplikowanych projektach. Od wielu lat klienci i konkurenci rekomendują ich kompetencje, a prestiżowe rankingi potwierdzają, że są niekwestionowanym liderem w zakresie wielu obszarów prawa. Od lat zdobywają wyróżnienia przyznawane najlepszym kancelariom w Polsce przez Chambers and Partners, The Legal 500 oraz IFLR1000, a ich prawnicy i doradcy są uznawani za wiodących specjalistów.

Jednym z ważnych obszarów wsparcia klientów kancelarii jest doradztwo w zakresie ESG. W ramach kancelarii Rymarz Zdort Maruta działa dedykowana Praktyka Prawa Ochrony Środowiska i ESG, prowadzona przez partnerkę z wieloletnim doświadczeniem w branży Agnieszkę Skorupińską. Jeden z największych zespołów na rynku w tym obszarze doradza klientom ze wszystkich branż w zakresie polskiego i unijnego prawa ochrony środowiska, prawa zasobów naturalnych i regulacji ESG, a także projektów dekarbonizacyjnych. Prowadzi postępowania administracyjne i sądowe. Kompleksowo doradza w procesach inwestycyjnych. Zespół pracował nad wieloma projektami, które obejmowały koordynację międzynarodowych zespołów środowiskowych i ESG. Stosuje interdyscyplinarne podejście do kwestii środowiskowych i ESG łącząc swoje siły z innymi pozaprawnymi doradcami w razie potrzeby. Monitoruje Europejski Zielony Ład i regulacje ESG. Współpracuje z wieloma organami pracującymi nad projektami regulacji ESG (np. EFRAG), dzięki czemu wie, co nas czeka w zakresie ESG i aktywnie reaguje na wszelkie wyzwania. Mając szerokie grono renomowanych prawników z różnych obszarów, kompleksowo przeprowadza Klientów przez transformacje w kierunku net zero w duchu Europejskiego Zielonego Ładu.

W zakresie ESG pomagają:

  • określić nowe wyzwania regulacyjne dla poszczególnych przedsiębiorstw co do kwestii środowiskowych, społecznych i governance (Europejski Zielony Ład, CSRD, ESRS, Taksonomia, CSDDD, Deforestracja),
  • ustalić sposób podejścia do nadchodzących wymogów regulacyjnych,
  • przygotować do raportowania w zakresie zrównoważonego rozwoju,
  • zarządzić łańcuchem wartości,
  • unikać greenwashingu,
  • rozwijać nowe produkty i realizować projekty mające na celu dekarbonizację i zazielenienie biznesu,
  • przy zielonych finansowaniach.

Osoba do kontaktu:

Agnieszka Skorupińska - kierująca praktyką ochrony środowiska i ESG, wiceprzewodnicząca Komitetu ds. ESG Krajowej Izby Gospodarczej oraz przewodnicząca Grupy Roboczej ds. stosowania Taksonomii UE utworzonej przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, a także członkini społeczności EFRAG ESRS VSME i LSME. 

+48 887 092 051

agnieszka.skorupinska@rzmlaw.com


Szybkie menu