Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Rafał Stroiński

Adwokat, Starszy Partner, Kancelaria B2RLaw Jankowski, Stroiński, Zięba i Partnerzy

Rafał Stroiński

Adwokat, Starszy Partner, Kancelaria B2RLaw Jankowski, Stroiński, Zięba i Partnerzy

Jest adwokatem przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, posiada również uprawnienia do wykonywania zawodu adwokata nadane w stanie Nowy Jork. Posiada tytuł LL.M. Harvard Law School oraz tytuł doktora prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Był członkiem Komisji Fulbright i Fundacji Nauki Polskiej Visiting Scholar w Stanford Law School. Rafał Stroiński jest jednym z trzech założycieli i starszych partnerów kancelarii B2RLaw. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie praktyki prawniczej.

Przed założeniem kancelarii, przez kilka lat był partnerem w warszawskim biurze wiodącej międzynarodowej firmy prawniczej, gdzie założył i zarządzał praktyką rynków kapitałowych oraz był jednym z liderów praktyki private equity. Był członkiem licznych Rad Nadzorczych (w tym był Wiceprzewodniczącym PFR Ventures, największego polskiego funduszu funduszy (2016-2018)) oraz jest członkiem założycielem i członkiem zarządu Harvard Club of Poland.

Rafał Stroiński jest uznawany za jednego z wiodących prawników specjalizujących się w transakcjach fuzji i przejęć oraz private equity na polskim rynku i regularnie zajmuje wysokie pozycje w lokalnych i międzynarodowych rankingach.
Reprezentował kupujących, sprzedających i firmy docelowe, w tym największe polskie, środkowoeuropejskie i międzynarodowe firmy private equity, fundusze inwestycyjne, przedsiębiorców, doradców zarządczych i finansowych oraz inwestorów instytucjonalnych. Transakcje, w których doradzał, to między innymi fuzje i przejęcia, spółki joint-venture, wykupy lewarowane, wykupy menedżerskie i prywatyzacje, a także ekspansja polskich i innych przedsiębiorstw z UE za granicą do jurysdykcji spoza UE.

Jest pionierem w dziedzinie venture capital w Polsce i w całej Europie Środkowo-Wschodniej i częściowo odpowiada za prężny rozwój rynku VC. Pełni funkcję dyrektora w Amerykańsko-Polskiej Radzie Handlu (USPTC), kalifornijskiej organizacji non-profit zajmującej się wzmacnianiem stosunków handlowych i naukowych między Polską a Doliną Krzemową.

Rafał Stroiński od ponad dziesięciu lat jest wyróżniany w najważniejszych międzynarodowych rankingach prawniczych, tj.: "Chambers Europe", "Legal 500" i "IFLR" jako jeden z wiodących i najbardziej efektywnych prawników specjalizujących się w tematyce private equity w Polsce.

Szybkie menu