Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Przemysław Schmidt

Członek Rady Nadzorczej w spółkach: Paged, Rafako, Pekaes, AmRest, Private Equity Managers

Przemysław Schmidt

Członek Rady Nadzorczej w spółkach: Paged, Rafako, Pekaes, AmRest, Private Equity Managers

Menedżer, bankier inwestycyjny i radca prawny z 30-letnim doświadczeniem zawodowym. Obecnie udziałowiec i członek zarządu spółki GetFresh, producenta wody Dar Natury. Członek rad nadzorczych spółek publicznych i prywatnych. Członek Rady Powierniczej Uniwersytetu SWPS, a także członek zespołu ekspertów przy Forum Rad Nadzorczych. Prezes Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan.

W latach 2013-2018 niezależny członek rady nadzorczej Polskich Inwestycji Rozwojowych, a po zmianie nazwy i przyjęciu struktury funduszu, niezależny członek dwóch komitetów inwestycyjnych w grupie Polskiego Funduszu Rozwoju. W latach 2001-2013 partner-założyciel i przewodniczący rady nadzorczej Trigon DM S.A., najstarszego polskiego domu maklerskiego. W latach 1997-2000 wiceprezes amerykańskiej spółki @Entertainment Inc. – największego operatora telewizji kablowej i satelitarnej w Europie Centralnej i Wschodniej oraz pierwszej spółki z regionu notowanej na NASDAQ. Jednocześnie, w ramach grupy kapitałowej, prezes Wizji TV. W latach 1995-1996 dyrektor zarządzający polskich operacji MeesPierson, banku inwestycyjnego z grupy ABN AMRO. Karierę rozpoczynał  (1987-1992) jako asystent w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Gospodarczego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz jako radca prawny w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, gdzie pracował w latach 1990-1995.
W latach 2007-2009 Przewodniczący Europejskiej Rady Dyrektorów międzynarodowej organizacji Young Presidents’ Organization.
W 1987 r. ukończył z wyróżnieniem Wydział Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zdał egzamin sędziowski i radcowski. W latach 1991-1992, w ramach programu Fulbrighta, studiował w Hastings College of the Law (University of California). Ukończył programy podyplomowe na Georgetown University, Leiden University oraz TMC Asser Institute (Asser College Europe). Odbył szereg szkoleń z zakresu finansów, strategii i psychologii biznesu. Autor szeregu publikacji na tematy związane z gospodarką.

Szybkie menu