Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Piotr Kowalik

Of Counsel w zespole rynków kapitałowych i M&A, Eversheds Sutherland

Piotr Kowalik

Of Counsel w zespole rynków kapitałowych i M&A, Eversheds Sutherland

Piotr Kowalik jest prawnikiem na stanowisku Of Counsel w zespole rynków kapitałowych i M&A w polskim biurze Eversheds Sutherland.

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych ze zrównoważonym finansowaniem i zrównoważonymi inwestycjami, a szerzej ESG (Environmental, Social, Governance). Ten obszar  łączy z prawem rynków kapitałowych oraz regulacjami dotyczącymi firm inwestycyjnych i obrotu instrumentami finansowymi.

Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla biznesu. Przed dołączeniem do Eversheds Sutherland współpracował z wiodącymi międzynarodowymi i krajowymi kancelariami prawnymi oraz globalną firmą konsultingową. 

Wspiera klientów we wdrażaniu idei zrównoważonego rozwoju i uwzględniania w działalności aspektów ESG, szczególnie w zakresie wpływu nowych regulacji z obszaru zrównoważonego finansowania i raportowania na projekty inwestycyjne i finansowanie. 

Doradzał w zakresie transakcji akcjami na rynkach kapitałowych, w szczególności w ramach ofert publicznych i wezwań, w tym przy ponad 20 debiutach giełdowych. Ma duże doświadczenie w transgranicznych ofertach publicznych akcji i wprowadzaniu akcji zagranicznych emitentów na warszawską giełdę. Posiada bogatą praktykę w doradztwie w zakresie wypełniania obowiązków informacyjnych przez emitentów i nabywców instrumentów finansowych. Doradzał także w ramach prawa korporacyjnego przy zagadnieniach związanych z relacjami w ramach grup kapitałowych, w tym dotyczących procesów decyzyjnych i przepływu informacji. Wspierał klienta w wyjątkowym procesie uzyskania zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej w Polsce przez Chatham Financial Europe w związku z brexitem. Pracował również przy transakcjach związanych z dziełami sztuki.

Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe z zarządzania w Szkole Głównej Handlowej. Jest także absolwentem studiów magisterskich z historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów doktoranckich w Instytucie Sztuki PAN.

Szybkie menu