Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Paweł Wanasz

Senior Associate, Członek Zespołu Prawa Konkurencji, Regulacji i Handlu Międzynarodowego, Dentons

Paweł Wanasz

Senior Associate, Członek Zespołu Prawa Konkurencji, Regulacji i Handlu Międzynarodowego, Dentons

Radca prawny w kancelarii Dentons
Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim (magister prawa, 2007, summa cum laude).  W 2011 roku wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. 
Od września 2004 roku do września 2007 roku był zatrudniony w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w Wydziale Łączności, Mediów, Finansów i Bankowości (uprzednio Wydział Łączności i Mediów) Departamentu Ochrony Konkurencji UOKiK jako praktykant, a następnie podreferendarz i ostatecznie specjalista (case-handler).  Jego doświadczenie praktyczne obejmuje m.in. udział w jednej z największych niezapowiedzianych kontroli u przedsiębiorców, przeprowadzonej przez polski organ antymonopolowy w postępowaniu kartelowym.
Był ekspertem Europejskiego Systemu Wymiany Dokumentów – Polska (EWD-P) (elektroniczny system wspomagający wypracowanie oficjalnego polskiego stanowiska odnośnie do projektów unijnych aktów prawnych, strategicznych opracowań, programów, itd., w tym stanowisk na posiedzenia grup roboczych i Rady) i członkiem Grupy Telekomunikacyjnej w European Competition Network. 
Obecnie specjalizuje się w postępowaniach prowadzonych przed Prezesem UOKiK dotyczących zarzutów stosowania praktyk ograniczających konkurencję, a także w zagadnieniach prawa konkurencji w sektorze telekomunikacyjnym, IT i farmaceutycznym.
Autor licznych artykułów i opracowań z zakresu prawa konkurencji, regularnie występuje z prezentacjami na konferencja i seminariach antymonopolowych. Członek International Bar Association i Stowarzyszenia Prawa Konkurencji.    
 

Szybkie menu