Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Michał Stępniewski

Wiceprezes Zarządu, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych

Michał Stępniewski

Wiceprezes Zarządu, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych

Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studiów Prawa Brytyjskiego przy Uniwersytecie w Cambridge. Od 1997 r. do 2004 r. związany był z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Pełnił między innymi funkcję radcy Przewodniczącego Komisji oraz rzecznika prasowego Komisji. W 2004 r. został powołany na stanowisko szefa gabinetu Ministra w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie koordynował procesy restrukturyzacyjne oraz procesy związane z wprowadzaniem do publicznego obrotu spółek z udziałem Skarbu Państwa. W 2005 r. objął stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa - odpowiadał za nadzór właścicielski nad spółkami Skarbu Państwa. W latach 2006 – 2009 pełnił funkcję członka Zarządu PKO TFI S.A. Od 2009 r. Członek Zarządu, a od 2017 r. Wiceprezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. W latach 2011-2017 członek Zarządu, a następnie do 2021 roku Wiceprezes Zarządu KDPW_CCP.

Zaangażowany równolegle w działalność edukacyjną. W latach 1999 - 2007 wykładowca  i dyrektor studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w  Warszawie. Prowadził również wykłady w Instytucie Rozwoju Biznesu oraz w Euro Finanse i Twiggerze. Jest współautorem książek: ”Zasady emisji obligacji komunalnych” oraz „Prawa i obowiązki akcjonariusza spółki publicznej”.

W latach 2003 - 2013 członek Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, w okresie 2010 – 2013 pełniący funkcję Dziekana Rady.

Zasiadał w radach nadzorczych m.in. spółek: PKN Orlen S.A., BGŻ S.A., BondSpot S.A., PKL S.A., Tramwaje Warszawskie. Był także Członkiem Rady Fundacji PZU.

Szybkie menu