Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Michał Mrożek

Prezes Zarządu, HSBC Bank Polska

Michał Mrożek

Prezes Zarządu, HSBC Bank Polska

Michał Mrożek, Prezes Zarządu, HSBC Bank Polska

Michał H. Mrożek jest Prezesem Zarządu HSBC Bank Polska S.A. od 1 stycznia 2015 roku. Ma 25-letnie doświadczenie w pracy w bankowości i doradztwie biznesowym, obejmujące bankowość korporacyjną i komercyjną, rynki kapitałowe, zarządzanie ryzykiem, planowanie strategiczne, integrację biznesu i kwestie regulacyjne.

Zanim rozpoczął pracę w HSBC, pracował w Citibanku na różnych stanowiskach menedżerskich. Ostatnio pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego ds. Strategii i Biznesu Międzynarodowego w Nowym Jorku (2011-2014) oraz Wiceprezesa Zarządu Citibank Handlowy (2004-2011) w Warszawie odpowiedzialnego za segment klientów instytucjonalnych. Wcześniej pracował w firmie doradczej Price Waterhouse (obecnie PwC), gdzie był zaangażowany w projekty prywatyzacyjne. Jest absolwentem Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie, posiada dyplom ukończenia kierunku Handel Międzynarodowy i Finanse z wyróżnieniem.

Został odznaczony Odznaką Honorową „Bene Merito” oraz Brązowym Krzyżem Zasługi, odpowiednio za wkład w promowanie Polski na arenie międzynarodowej i rozwój polskiego rynku bankowego.

Szybkie menu