Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Michał Gwizda

Partner, Dział Doradztwa Europejskiego Crido Taxand

Michał Gwizda

Partner, Dział Doradztwa Europejskiego Crido Taxand

Michał Gwizda, Partner, Dział Doradztwa Europejskiego, Crido Taxand

Michał posiada szerokie doświadczenie w zakresie negocjacji pakietów pomocy publicznej dla przedsiębiorców, a także ubiegania się o środki finansowe na realizację nowych inwestycji, działań na rzecz badań i rozwoju oraz inwestycji związanych z ochroną środowiska. Pracował przy pozyskiwaniu finansowania największych bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce. Był także zaangażowany w pierwszy w Europie komercyjny projekt rewitalizacyjny, który uzyskał dofinansowanie w ramach inicjatywy JESSICA.

Michał zajmuje się doradztwem związanym z pomocą publiczną od 2002 roku. Praktyczne doświadczenie zdobywał w Ministerstwie Finansów oraz w Ernst & Young. Obecnie pełni funkcję partnera odpowiedzialnego za Dział Doradztwa Europejskiego (EAST) w Crido Taxand . Prowadzony przez niego zespół został dwukrotnie (w 2009 i 2010 roku) uznany za najskuteczniejszy w Polsce w pozyskiwaniu dotacji unijnych przez miesięcznik "Forbes" i pozyskał dla przedsiębiorców 3,5 miliarda złotych pomocy publicznej.

Michał jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość. Ukończył również kierunek Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne. Był stypendystą Uniwersytetu Johana Gutenberga w Moguncji.

Michał pracował nad raportami, analizami i publikacjami z zakresu pomocy publicznej i funduszy europejskich, dla m.in.: The Economist, Harvard Business Review, Rzeczpospolitej, Gazety Wyborczej, Nowego Przemysłu. Jest współautorem trzech książek o pozyskiwaniu pomocy publicznej wydanych przez wydawnictwo C.H. Beck. Zasiada w radzie Fundacji Centrum PPP.

Szybkie menu