Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Mariusz Wojdon

Członek Zarządu SEG

Mariusz Wojdon

Członek Zarządu SEG

Członek Rady Nadzorczej Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, sekretarz Rady Nadzorczej Krakchemia SA

Członkiem Rady Nadzorczej Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych jest od 2006 roku, a wcześniej w latach 2000-2006 był członkiem zarządu Stowarzyszenia.

Posiada 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu spółką handlową notowaną na GPW zatrudniającą ponad 3 tys. osób jako Dyrektor Zarządzający i Wiceprezes Zarządu odpowiadając za organizację spółki oraz zarządzanie w obszarach : IT, Finanse i Rachunkowość, Inwestycje i Rozwój, Controlling, Kontrola Wewnętrzna i Kontrola Jakości, BHP i systemy oraz organizacja bezpieczeństwa. Ponad 10 lat zarządzał finansami spółki jako Dyrektor Finansowy, odpowiadając między innymi za strategię finansowania, wdrażanie standardów MSR, podatki. Nadzorował spółki w ramach Grupy Kapitałowej. Posiada doświadczenie w planowaniu i zarządzaniu procesami inwestycji, a także zarządzaniu nieruchomościami.
Przez krótki okres, na początku swojej kariery zawodowej pracował w Oddziale Banku PKO BP S.A.
Jest sekretarzem Rady Nadzorczej spółki Krakchemia S.A. i Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej spółki Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska S.A. Był członkiem Rady Nadzorczej spółki Instal Kraków S.A.

Ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w zakresie Standardów Europejskich w Rachunkowości i Finansach oraz Podyplomowe Studium Zarządzania Przemysłowego Fundacji Francusko-Polskiego Instytutu Zarządzania Przemysłowego Aforest Emom.
Jest absolwentem Politechniki Krakowskiej na Wydziale Mechaniki gdzie uzyskał tytuł magistra i inżyniera.
Posiada Certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów oraz zdane egzaminy na standardach ACCA organizowane przez Central Europe Trust Company Ltd

Szybkie menu