Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Maria Krawczyńska

Dyrektorka Departamentu CSR i Zrównoważonych Finansów, Bank BNP Paribas, Członkini Zarządu Fundacji BNP Paribas

Maria Krawczyńska

Dyrektorka Departamentu CSR i Zrównoważonych Finansów, Bank BNP Paribas, Członkini Zarządu Fundacji BNP Paribas

Ekspertka z wieloletnim doświadczeniem w zakresie zrównoważonego rozwoju, ESG, CSR i zrównoważonych finansów. Od listopada 2021 roku członkini grupy roboczej ds. wypracowania jednolitego standardu raportowania zrównoważonego rozwoju (ESRS) dla UE (zgodnie z CSRD) w ramach prac EFRAG.

Od 2017 roku odpowiedzialna za zarządzanie i realizację Strategii CSR i Zrównoważonego Rozwoju oraz integrację aspektów ESG z celami biznesowymi Banku BNP Paribas, a także rozwój obszaru zrównoważonych finansów. Skuteczność podejmowanych działań została potwierdzona m.in. poprzez trzykrotne uzyskanie przez Bank pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2019, 2020 oraz 2021, a także licznych nagród i wyróżnień w obszarze odpowiedzialnego prowadzenia biznesu. Inicjatorka programu Bank Zielonych Zmian. Członkini Zarządu Fundacji BNP Paribas.

Wcześniej w zespole Deloitte Sustainability Consulting Central Europe, odpowiadała za projekty z zakresu raportowania pozafinansowego oraz strategicznego zarządzania CSR, realizując projekty dla klientów biznesowych i instytucjonalnych w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Doświadczenie zawodowe w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu zdobywała również m.in. w Tchibo Warszawa, w zakresie filantropii korporacyjnej w Forum Darczyńców.

Alumn Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim oraz zarządzania w Szkole Głównej Handlowej oraz kursu Sustainable Finance na University of Cambridge. Studentka studiów doktoranckich w Kolegium Gospodarki Światowej SGH.

Prywatnie aktywna społeczniczka i wolontariuszka. Głęboko wierzy w synergię celów biznesowych i społecznych, z dewizą „po pierwsze człowiek”.

Szybkie menu