Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Magdalena Kordas

Radca Prawny, Senior Associate, Olesiński & Wspólnicy

Magdalena Kordas

Radca Prawny, Senior Associate, Olesiński & Wspólnicy

Na co dzień świadczy kompleksową obsługę prawną, w szczególności na rzecz podmiotów gospodarczych z branży automotive, e-commerce i IT, w tym spółek giełdowych i grup kapitałowych. Brała udział w przygotowaniu prospektu emisyjnego, doradza w zakresie obowiązków informacyjnych emitentów oraz kreowania Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW. Kompleksowo doradza w zakresie wdrażania w spółkach publicznych regulacji dotyczących komitetów audytu.

Posiada szerokie i praktyczne doświadczenie w projektach restrukturyzacyjnych (przekształcenia, połączenia, zmiany właścicielskie, due diligence) oraz z zakresu rynków kapitałowych.

Wspiera przedsiębiorców w wypełnianiu elektronicznych obowiązków (sporządzaniu i składaniu dokumentów związanych z zamknięciem roku finansowego oraz dokonywaniu zgłoszeń do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych). Swoim doświadczeniem w tym zakresie dzieli się w specjalistycznych artykułach, ukazujących się w prasie oraz na blogu tworzonym przez specjalistów O&W - cowprawiepiszczy.com

Reprezentuje Klientów w sporach sądowych, w tym z zakresu prawa ochrony znaków towarowych.
 
Prowadzi dla Klientów szkolenia o różnorodnej tematyce, m.in. prawa pracy, ochrony danych osobowych, zawierania i zabezpieczania umów handlowych.

Prelegent podczas konferencji regionalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Współpracuje z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową, prowadząc wydarzenia dla śląskich przedsiębiorców.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim. Wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach.

Szybkie menu