Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Maciej Mackiewicz

Adwokat, Kochański i Partnerzy

Maciej Mackiewicz

Adwokat, Kochański i Partnerzy

Maciej Mackiewicz, Adwokat, Partner, Szef Praktyki Technologie, Kochański i Partnerzy


Praktyka Macieja Mackiewicza koncentruje się na prawie nowych technologii, ochronie danych osobowych, cyberbezpieczeństwie i prawie karnym gospodarczym.
Jego doświadczenie obejmuje szereg projektów z zakresu bezpieczeństwa korporacyjnego, przeciwdziałania nadużyciom wewnętrznym, kompleksowe audyty i wdrożenia w obszarze ochrony danych osobowych w branży telekomunikacyjnej, e-commerce, finansowej, medycznej i energetycznej.
Maciej posiada kompetencje w obsłudze korporacyjnej spółek i ich organów, pełnił również funkcję członka rady nadzorczej spółki akcyjnej.
Maciej współpracował z kancelarią o profilu gospodarczym, pracował w jednej z największych firm telekomunikacyjnych w Polsce w obszarze bezpieczeństwa korporacyjnego i regulacyjnego. Doświadczenie zdobywał pracując dla spółek zajmujących się budową pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, w których pełnił rolę dyrektora ds. korporacyjnych. Był także zatrudniony w administracji publicznej. Jest pomysłodawcą i koordynatorem Forum Bezpieczeństwa Telekomunikacyjnego „Tel Sec” – konferencji organizowanej wspólnie przez zespoły ds. bezpieczeństwa największych operatorów telekomunikacyjnych.
Doradza Klientom w zakresie prawa karnego gospodarczego reprezentując Spółki w postępowaniach karnych.
Zainteresowania naukowe Macieja skupione są wokół połączenia prawa nowych technologii i prawa karnego. W szczególności dotyczą cyberprzestępczości oraz postępowań karnych, tzw. white collar crimes.

Szybkie menu