Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Maciej Danielewicz

Redaktor Naczelny Redakcji Ekonomicznej, PAP

Maciej Danielewicz

Redaktor Naczelny Redakcji Ekonomicznej, PAP

Maciej Danielewicz – Redaktor Naczelny PAP Biznes

Studia filologiczne na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie w Bordeaux, podyplomowe studia dziennikarskie na UW i Wyższej Szkole Dziennikarskiej w Lille, absolwent Mini MBA Uniwersytetu Łódzkiego i University of Maryland.

W Polskiej Agencji Prasowej pracuje od 1997 roku, początkowo jako dziennikarz zajmujący się tematyką finansów publicznych. Od 1999 – zastępca redaktora naczelnego Redakcji Ekonomicznej PAP Biznes, a od 2005 – redaktor naczelny.

Współtworzył w PAP informacyjny serwis inwestorski adresowany do uczestników rynków finansowych. Depesze i dane z Serwisu Ekonomicznego PAP Biznes od 15 lat towarzyszą większości instytucji rynku kapitałowego i finansowego w Polsce, dostarczają potrzebnych inwestorom informacji o spółkach giełdowych oraz o ich otoczeniu mikro- i  makroekonomicznym.

Autor vademecum i stylebooka PAP Biznes, współautor koncepcji otwartych portali informacyjnych www.gpwinfostrefa.pl oraz www.biznes.pap.pl. Juror w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych „Nagroda im Władysława Grabskiego” (w latach 2006-2011), a także w konkursie dla spółek w zakresie raportowania CSR organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Ocenia zakres informacyjny stron internetowych spółek giełdowych w Konkursie SEG „Złota Strona Emitenta” od początku trwania Konkursu.

Szybkie menu