Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Katarzyna Rutkowska

Wiceprezes Zarządu AC S.A. w Białymstoku

Katarzyna Rutkowska

Wiceprezes Zarządu AC S.A. w Białymstoku

Katarzyna Rutkowska – Wiceprezes Zarządu AC S.A. w Białymstoku

Od 2007 r. związana ze spółką AC SA w Białymstoku, spółki z branży motoryzacyjnej, wiodącego w Polsce i liczącego się na świecie producenta nowoczesnych systemów autogaz LPG/CNG marki STAG. Od sierpnia 2008 r. do września 2019 r. jako Prezes Zarządu, od października 2019 r. jako Wiceprezes Zarządu. Wykształcenie wyższe w zakresie zarządzania i finansów. Była odpowiedzialna za wprowadzenie AC SA w 2011 r. na GPW w Warszawie.

Przed rozpoczęciem pracy w AC pracowała głównie w finansach m.in. jako Dyrektor Finansowy w BOS SA w Białymstoku, Dyrektor ds. Rachunkowości w Emperia Holding SA w Lublinie, a także jako pracownik naukowy - nauczyciel akademicki w WSFiZ w Białymstoku (Katedra Analizy Finansowej). Była członkiem rad nadzorczych, m.in. w Mispol SA w Suwałkach (spółka giełdowa) i Biazet SA w Białymstoku (przewodnicząca Rady Nadzorczej). Posiada uprawnienia biegłego rewidenta, jest członkiem Rady Ekspertów przy Prezydencie Miasta Białegostoku oraz Członkiem Rady Przedsiębiorczości przy Zarządzie Województwa Podlaskiego, stale podnosi poziom wiedzy uczestnicząc w wielu specjalistycznych szkoleniach, ukończyła m.in. Akademię Strategicznego Przywództwa, Personal Leadership Academy i Management – roczne programy menedżerskie sygnowane Harvard Business Publishing.

Wielokrotnie nagradzana za osiągnięcia biznesowe, m.in. w 2014 r. tytułem „Crystal Dragon of Success” dla najlepszych menedżerów w Polsce oraz w ogólnopolskim konkursie - „Bizneswoman Roku 2011/2012” w kategorii korporacja.


Szybkie menu