Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Jacek Murawski

Wiceprezes Zarządu, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Jacek Murawski

Wiceprezes Zarządu, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Jacek Murawski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku finanse i rachunkowość oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania wartością firmy. Uzyskał dyplom EMBA Helsinki School of Economics. Uczestnik wielu szkoleń i kursów z obszaru finansów, zarządzania, marketingu, IT w tym organizowanych przez INSEAD, Ashridge Management Centre, Management Center Europe, France Telecom University i wielu innych.

W ciągu ponad 20-letniej kariery zawodowej pełnił czołowe stanowiska w wielu spółkach. W okresie 1990 - 1995 odpowiadał za finanse w Bantex Poland sp. z o.o. W latach 1995 - 2001 był Kontrolerem Finansowym i Członkiem Zarządu w Polskich Książkach Telefonicznych sp. z o.o., a także Głównym Księgowym w Polkomtel S.A., następnie Dyrektorem ds. Finansowych w Tchibo Warszawa sp. z o.o.

W latach 2001 - 2007 odpowiadał za finanse i administrację, jako Członek Zarządu ds. Finansowych PTK Centertel sp. z o.o., operatora sieci Orange. W okresie 2007 - 2008 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Wirtualnej Polska S.A., czołowego polskiego portalu internetowego.

W latach 2006-2007 był również V-ce Prezydentem Pracodawców RP. W kolejnych latach zaangażowany był w działalność inwestycyjną i doradczą na terenie Polski i regionu Europy Centralnej jako Investment Partner w funduszu MCI Management S.A., wiodącej polskiej spółki Venture Capital. W tym okresie zasiadał w Radach Nadzorczych, Zarządach oraz jako Interim CFO w spółkach portfelowych grupy, zarówno w Polsce jak i w Czechach.

Szybkie menu