Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Ilona Weiss

Prezes Zarządu, ABC Data

Ilona Weiss

Prezes Zarządu, ABC Data

Ilona Weiss, Prezes Zarządu, ABC Data

Od 1 stycznia 2015 r. jest Prezesem Zarządu ABC Data SA –  największej firmy w branży IT oraz największego dystrybutora IT na rynku polskim wg rankingu TOP 200 ComputerWorld. Wcześniej w latach 2012-14 pełniła funkcję Wiceprezesa Zarządu tej Spółki. Jest też Partnerem ds. Inwestycji w grupie MCI. Pani Ilona Weiss pełniła wcześniej funkcje Wiceprezesa Zarządu w spółce Sygnity S.A. oraz dyrektora finansowego w spółce Sage Sp. z o.o., gdzie odpowiadała za zarządzanie strategiczne i operacyjne finansami grupy w Polsce. Zajmowała również kierownicze stanowiska w dziale finansowym grupy Alcatel, a po globalnej fuzji Alcatel-Lucent była menedżerem finansowym odpowiedzialnym za unifikację polityki finansowej połączonych firm w Polsce oraz konsolidację.

Przedtem pracowała w Telekomunikacji Polskiej S.A. przy tworzeniu planów rozwojowych i inwestycyjnych oraz w Banku Handlowym w Warszawie SA. Była przewodniczącym Rady Nadzorczej Sygnity Europe sp. z o.o., wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Max Elektronik SA, członkiem Rad Nadzorczych spółek: Winuel SA, PB Polsoft sp. z o.o. oraz Sygnity Technology sp. z.o.o. Obecnie jest członkiem Rady Nadzorczej MCI Capital TFI SA. Jest absolwentką Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada również globalne kwalifikacje w zakresie zarządzania finansami ACCA (Londyn). Angażuje się w pracę organizacji branżowych i biznesowych. Od 2003 r. jest członkiem międzynarodowej organizacji ACCA (Association of Chartered Certified Accountants).

W latach 2010-2013 roku pełniła funkcję Prezydenta ACCA Poland oraz była członkiem Globalnego Forum ds. Sprawozdawczości Finansowej (Corporate Reporting Global Forum). Pełniła również funkcję lidera projektu, będąc jednocześnie współautorem Dobrych Praktyk Komitetów Audytu w Polsce.

Szybkie menu