Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Dr Szymon Kubiak

Radca Prawny, Wardyński i Wspólnicy

Dr Szymon Kubiak

Radca Prawny, Wardyński i Wspólnicy

Dr Szymon Kubiak, Radca Prawny, Wardyński i Wspólnicy

Współodpowiedzialny za praktykę prawa pracy.

Zajmuje się indywidualnym i zbiorowym prawem pracy, europejskim prawem pracy oraz outsourcingiem. Ma wieloletnie doświadczenie w restrukturyzacjach zatrudnienia obejmujących np. outsourcing i zwolnienia grupowe, w złożonych, także transgranicznych transferach pracowników (m.in. przejściach zakładów pracy lub ich części) oraz w doradztwie dotyczącym tzw. atypowych/elastycznych form zatrudnienia i zatrudniania pracowników tymczasowych. Doradza także w problematyce pakietów socjalnych oraz przy tworzeniu i wdrażaniu programów zgodności prawnej (tzw. legal compliance). Koordynuje badania prawne spółek (due diligence).

Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa pracy oraz prawa europejskiego. Wykłada w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W ramach działalności pro bono jest zaangażowany w Program Spraw Precedensowych Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Należy do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Jest członkiem Komisji Zagranicznej Krajowej Rady Radców Prawnych.

Koordynuje działalność BD (business development) kancelarii. 

Do kancelarii Wardyński i Wspólnicy dołączył w 2004 r.

Szybkie menu