Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

dr Luiza Wyrębkowska

Radca prawny, Counsel, Kancelaria B2RLaw Jankowski, Stroiński, Zięba i Partnerzy

dr Luiza Wyrębkowska

Radca prawny, Counsel, Kancelaria B2RLaw Jankowski, Stroiński, Zięba i Partnerzy

Kieruje praktyką compliance kancelarii B2RLaw Jankowski, Stroiński, Zięba i Partnerzy. Doradza w projektach interdyscyplinarnych, związanych m.in. z wdrażaniem i oceną ryzyka ESG. Posiada bogate doświadczenie zdobyte na stanowiskach menadżerskich w spółkach giełdowych PKN Orlen S.A. oraz Benefit Systems S.A. Adiunkt na Wydziale Nauk Społecznych Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku.

W przeszłości była Sędzią Sądu Arbitrażowego przy PZPN w Warszawie, a także członkiem Rad Nadzorczych.

Pełniła funkcję zastępcy dyrektora biura prawnego w PKN ORLEN S.A.  Brała bezpośredni udział i koordynowała projekty związane z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego w kontekście magazynowania ropy i gazu. Uczestniczyła w przygotowywaniu i wdrażaniu procedur kontrolnych i antykorupcyjnych w ramach przygotowania do wdrożenia programu Compliance. Zajmowała także stanowiska związane bezpośrednio z rozwojem biznesu. Miała bezpośredni nadzór nad ponad 500 stacjami paliw w strukturze rozproszonej. Była koordynatorem w obszarze logistyki,  odpowiadając za nadzór nad spółkami segmentu logistycznego (transport drogowy, kolej, magazyny).

Jako Head of Legal Department w Benefit Systems S.A, odpowiadała za obsługę korporacyjną spółki, uczestniczyła w negocjacjach handlowych, reprezentowała podmioty z GK Benefit Systems przed sądami powszechnymi.  Zajmowała się również ryzykiem regulacyjnym oraz  nadzorowała projekty związane z wdrażaniem przepisów w zakresie danych osobowych (RODO) oraz postępowania z zakresu prawa ochrony konkurencji.

Szybkie menu