Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Dr Kinga Ziemnicka

Radca Prawny Wardyński i Wspólnicy

Dr Kinga Ziemnicka

Radca Prawny Wardyński i Wspólnicy

Dr Kinga Ziemnicka, Radca Prawny, Wardyński i Wspólnicy

Dr Kinga Ziemnicka jest radcą prawnym w praktyce transakcji i prawa korporacyjnego.

W ramach zespołu korporacyjnego koordynuje obsługę prawną klientów w zakresie spraw typu M&A związaną z kompleksowym opracowaniem struktury transakcji, oraz jej realizacji na poszczególnych etapach, bieżących konsultacji oraz negocjacji umów, doradztwa w dziedzinie finansowania transakcji, rachunkowości korporacyjnej oraz restrukturyzacji spółek, w tym między innymi przy umowach sprzedaży udziałów oraz akcji, sprzedaży przedsiębiorstw oraz ich zorganizowanych części, w tym powiązanych z ustaleniem relacji korporacyjnych w spółkach kapitałowych.

Jednocześnie prowadzi spory korporacyjne pomiędzy wspólnikami oraz akcjonariuszami spółek kapitałowych, w tym także spółek publicznych, w szczególności związane z obroną przed wrogimi przejęciami spółek, spory związane z zaskarżaniem uchwał organów spółek oraz sprawy o rozwiązanie spółki. Reprezentuje w procesach sądowych klientów zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

Jest współautorką książki „Ryzyka prawne w transakcjach fuzji i przejęć” wydanej przez LexisNexis Polska we współpracy z kancelarią Wardyński i Wspólnicy (Warszawa 2013).

Szybkie menu