Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Dariusz Wasylkowski

Adwokat, Doradca Podatkowy, Wspólnik Wardyński i Wspólnicy

Dariusz Wasylkowski

Adwokat, Doradca Podatkowy, Wspólnik Wardyński i Wspólnicy

Dariusz Wasylkowski, Adwokat, Wspólnik, Wardyński i Wspólnicy

Dariusz Wasylkowski jest adwokatem, doradcą podatkowym, wspólnikiem odpowiedzialnym za praktykę podatkową i praktykę pomocy publicznej. 

Doradza klientom polskim i zagranicznym z różnych branż w sprawach dotyczących polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego, m.in. w zakresie międzynarodowego planowania podatkowego, optymalizacji podatkowej, M&A oraz cen transferowych, jak również w zakresie restrukturyzacji majątku prywatnego i biznesu. 

Reprezentuje klientów w postępowaniach kontrolnych, podatkowych i sądowoadministracyjnych oraz w sprawach cywilnych i karnych skarbowych związanych z podatkami dochodowymi, VAT-em, cłem i akcyzą. 

Doradza również klientom indywidualnym w zakresie międzynarodowego planowania majątkowego, międzynarodowej sprawozdawczości podatkowej, spraw spadkowych, a także w sprawach związanych ze zmianą miejsca zamieszkania lub obywatelstwa.

Ponadto koordynuje projekty z zakresu pomocy publicznej, zwłaszcza związane z przyznaniem pomocy publicznej dla projektów współfinansowanych ze środków publicznych i budżetu Unii Europejskiej. 

Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Warszawskim (1993). Studiował prawo na Uniwersytecie w Kopenhadze (1991). Wziął udział w programie MBA zorganizowanym przez University of Illinois at Urbana-Champaign i Uniwersytet Warszawski (1993-94). Uczestniczył w programie szkoleniowo-badawczym Akademii Prawa Podatkowego przy Międzynarodowym Biurze Dokumentacji Podatkowej w Amsterdamie (1996-97), a także w programach szkoleniowych dla kadry zarządzającej organizowanych przez Harvard University (2010 i 2012) oraz Pepperdine University (2016).

Karierę zawodową rozpoczął w 1993 r. W latach 1994-1999 był prawnikiem w kancelarii Wardyński i Wspólnicy. Od 2000 do 2004 r. był partnerem w Deloitte and Touche. 

Jest członkiem Permanent Scientific Committee w International Fiscal Association. Zasiada również w Radzie Doradczej Forum Europejskiego działającego przy International Bar Association i jest członkiem Sekcji Podatkowej działającej w ramach tej organizacji. Należy do Sekcji Podatkowej oraz Sekcji Prawa Międzynarodowego American Bar Association. W latach 2014-2016 był członkiem Rady Konsultacyjnej Prawa Podatkowego przy Ministrze Finansów.

Jest współautorem książki „Ryzyka prawne w transakcjach fuzji i przejęć” wydanej przez LexisNexis Polska we współpracy z kancelarią Wardyński i Wspólnicy (Warszawa 2013).

Szybkie menu