Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Damian Jasica

Przewdoniczący Rady Nadzorczej, Tower Investments

Damian Jasica

Przewdoniczący Rady Nadzorczej, Tower Investments

Damian Jasica jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie ukończył studia wyższe na kierunku zarządzanie, uzyskując tytuł magistra w specjalności finanse i controlling.


Posiada doświadczenie w zakresie zarządzania finansami oraz kontrolowania i przekształcania przedsiębiorstw, ze szczególnym uwzględnieniem automatyzacji procesów. Specjalizuje się w analizach i doradztwie strategicznym. 


W latach od 2006 do 2011 był prezesem zarządu biura projektów Actim sp. z o.o., gdzie przeprowadził między innymi wdrożenie systemów IT, wspierających pracę architektów.


Od 2011 do 2012 r., jako wiceprzewodniczący rady nadzorczej Miraculum S.A., nadzorował proces restrukturyzacji i wyjścia spółki z upadłości układowej.


W latach 2012 i 2013, jako prokurent PolBioEco sp. z o.o., przekształcił spółkę w przedsiębiorstwo produkujące żywność ekologiczną, między innymi wdrażając system ERP i organizując procesy finansowe.


W latach 2007 – 2013, prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą, doradzał spółkom z sektora budowlanego przy realizacji kontraktów, prowadził także mediacje i renegocjacje warunków umów.


Od 2015 r. jest prezesem zarządu RiceField Consulting sp. z.o.o., spółki zajmującej się doradztwem w procesach zarządzania.


Od 2015 r. jest przewodniczącym rady nadzorczej Tower Investments S.A. gdzie przygotował Radę nadzorczą do funkcjonowania na rynku kapitałowym i współuczestniczył we wprowadzeniu spółki na GPW.


W latach 2019 do 2020 był przewodniczącym Komitetu Audytu 1C Enterteinment S.A gdzie zorganizował pracę Komitetu Audytu zgodnie z wymogami dla rynku kapitałowego.


Regularnie zamieszcza felietony o radach nadzorczych w Stock Market.

Szybkie menu