Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

BARTŁOMIEJ KNICHNICKI

Partner, Volante

BARTŁOMIEJ KNICHNICKI

Partner, Volante

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu, finansach i inwestycjach. Pracował w firmach konsultingowych (m.in. PricewaterhouseCoopers) oraz inwestycyjnych (m.in. Ventura Securities Ltd.). Pełnił funkcję dyrektora inwestycyjnego – wiceprezesa zarządu funduszu inwestycyjnego Trinity AdVenture sp. z o.o. W ramach tej spółki zasiadał w zarządach i radach nadzorczych kilkunastu spółek portfelowych. Pracował w spółkach posiadających status Autoryzowanego Doradcy NewConnect, w tym przez ponad rok pełnił funkcję wiceprezesa zarządu w Trinity Capital Investments SA (obecnie notowana na rynku NewConnect Grupa Trinity SA).

Od września 2011 roku odpowiadał jako prezes zarządu oraz większościowy akcjonariusz za uruchomienie i zarządzanie spółką Mennica Skarbowa S.A. (notowaną na NewConnect od 2012 roku). Spółka ta stała się jednym z liderów sprzedaży złota inwestycyjnego w Polsce, osiągając w 2015 roku przychody przekraczające 100 milionów złotych. W grudniu 2015 r. dokonał sprzedaży swojego pakietu akcji.

Od 2007 r. pełni funkcję partnera w Volante odpowiedzialnego za projekty wycen przedsiębiorstw, transakcji M&A oraz pozyskania kapitału.

Bartłomiej jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Finanse i Bankowość. Ukończył również studia podyplomowe z zarządzania w Szkole Głównej Handlowej oraz studia doktoranckie w Katedrze Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Szybkie menu