Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Aleksandra Polak

Adwokat, Partner, Kancelaria B2R Law Jankowski, Stroiński, Zięba i Partnerzy

Aleksandra Polak

Adwokat, Partner, Kancelaria B2R Law Jankowski, Stroiński, Zięba i Partnerzy

Posiada bogate doświadczenie korporacyjne. Doradza w transakcjach typu big-ticket oraz specjalizuje się w fuzjach i przejęciach, zagadnieniach z zakresu private equity i venture capital, sporach między korporacyjnych oraz ładzie korporacyjnym. Jest członkiem praktyki ESG w kancelarii B2RLaw. Specjalizuje się w społecznych aspektach związanych z zarządzaniem ESG. Doradza spółkom i funduszom w zakresie audytów zarządczych dotyczących ESG oraz jednostkom i grupom dyrektorów w zakresie ich ról i obowiązków w odniesieniu do kwestii ESG.

Na co dzień zajmuje się obsługą korporacyjną klientów, doradzając przy zakładaniu spółek, reorganizacjach wewnętrznych, a także przy podwyższaniu kapitału zakładowego. Doradzała w wielu skomplikowanych sporach z akcjonariuszami, często wymagających strategicznego podejścia. Ponadto, Aleksandra doradzała przy nabywaniu spółek publicznych. Skupia się również na transakcjach w przestrzeni technologicznej, pracując zarówno dla polskich, jak i międzynarodowych funduszy venture capital, a także dla założycieli firm w ich rundach inwestycyjnych, od wczesnej fazy rozwoju po ekspansję.
Aleksandra Polak zajmuje się również doradztwem lokalnym i międzynarodowym funduszom private equity w zakresie inwestycji, przejęć i zbycia.

Została wyróżniona przez Legal500 jako Next Generation Partner dwa razy z rzędu w 2018 i 2019 roku.

Szybkie menu