Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Agnieszka Wasilewska-Semail

Dyrektor Zarządzający kierujący Pionem Sprzedaży Korporacyjnej w PKO Banku Polskim

Agnieszka Wasilewska-Semail

Dyrektor Zarządzający kierujący Pionem Sprzedaży Korporacyjnej w PKO Banku Polskim

Agnieszka Wasilewska-Semail jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie międzynarodowego prawa gospodarczego na Wydziale Prawa Katolickiego Uniwersytetu w Leuven w Belgii, gdzie uzyskała tytuł Master of Laws (L.LM).
Pracę w sektorze finansowym rozpoczęła w 1996 roku w Belgii w Bank Brussels Lambert (obecnie ING Bank Belgium), jako Area Manager w Departamencie International Banking, później jako zarządzający komórką European Business Desk. W kolejnych latach zajmowała kierownicze stanowiska w obszarach operacji i bankowości korporacyjnej w Kredyt Banku, ING Banku Śląskim i Banku Handlowym w Warszawie (Citigroup). W tym czasie pełniła także funkcję członka RN KIR SA.
W PKO Banku Polskim pracuje od 2007 roku. Początkowo odpowiadała za stworzenie i zarządzanie Pionem Bankowości Transakcyjnej a od lipca 2011 roku kieruje Pionem Sprzedaży Korporacyjnej.
Jest członkiem rad nadzorczych spółek Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego (PKO Faktoring SA, PKO Leasing SA, eService SA).

Szybkie menu