Złota Strona Emitenta: witryny internetowe pod lupą

Kategoria: 
Prasa o nas
15/09/2015

W "Gazecie Giełdy Parkiet" ukazał się artykuł o starcie Konkursu Złota Strona Emitenta IX, który jest organizowany przez SEG:

"Dzięki konkursowi ZSE zawsze mamy bieżącą wiedzę dotyczącą blasków i cieni komunikacji, opartą na rzetelnych badaniach, często odmienną od subiektywnej oceny. Jednocześnie możemy istotnie wpływać na jakość komunikacji internetowej – kryteria publikujemy przed rozpoczęciem oceny i z dużą satysfakcją możemy obserwować, iż emitenci starają się do nich dostosować, co jest istotne nie tylko dla przebiegu konkursu, ale przede wszystkim dla przejrzystości polskiego rynku kapitałowego – mówi „Parkietowi" Mirosław Kachniewski, prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

Od ośmiu lat kryteria konkursu ZSE stanowią wyznacznik tego, jak powinny być tworzone strony internetowe spółek giełdowych. Co ważne, nie jest to standard narzucony odgórnie ustawą lub rozporządzeniem, lecz wypracowany przez środowisko polskiego rynku kapitałowego. W najnowszej, dziewiątej edycji konkursu ZSE kryteria regulaminowe zostały w pewnym stopniu zmienione, tak, by jak najlepiej odzwierciedlać panujące w Polsce oraz widoczne globalnie kierunki rozwoju komunikacji w internecie. - Skuteczne relacje inwestorskie online wymagają dużej dbałości o potrzeby poszczególnych grup użytkowników. W tym kierunku zmierzają najlepsze serwisy inwestorskie spółek giełdowych – tłumaczy Piotr Biernacki, dyrektor strategiczny Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych."

Więcej do przeczytania: www.parkiet.com

Ostatnia aktualizacja 20/11/2017
Podziel Się