Zakończyła się trzecia edycja programu edukacyjnego "Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie"

Kategoria: 
Patronaty SEG
28/03/2014

Prawie 3 tys. osób uczestniczyło w giełdowych szkoleniach w ramach programu edkacyjnego "Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie". Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych było partnerem merytorycznym programu edukacyjnego.

Zakończyła się seria spotkań giełdowych organizowanych w ramach programu edukacyjnego „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie”. Kolejna, trzecia już edycja warsztatów, odbywała się od listopada do marca.

W sumie eksperci z domów maklerskich odwiedzili 22 miasta w całej Polsce, prowadząc 25 warsztatów z podstaw inwestowania na giełdzie. Spotkania miały rekordową frekwencją – łącznie 2 950 osób.  Tylko przy 7 szkoleniach liczba uczestników spadła poniżej setki. Szczególną popularnością cieszyły się warsztaty we Wrocławiu (207 osób), Toruniu (180), Lublinie (175) i Częstochowie (173).

Podczas szkoleń eksperci w prosty i ciekawy sposób, na licznych przykładach, wyjaśniali podstawy analizy fundamentalnej i technicznej. Tłumaczyli podstawowe zasady inwestowania na giełdzie. Uczestnicy dowiadywali się też, dlaczego warto mieć strategię inwestycyjną, oraz dlaczego emocje nie są dobrym doradcą.

W ramach tegorocznej edycji przeprowadzone zostały także 3 transmisje online ze szkoleń, które obejrzało prawie 800 osób.

Po raz pierwszy w tej edycji spotkań zorganizowane zostały także wykłady z podstaw inwestowania na giełdzie dla osób starszych. Część z nich przeprowadzona została w ramach zajęć Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Wykłady odbyły się w pięciu miastach, w których uczestniczyło  w sumie ok. 250 osób.

***

Program edukacyjny „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie” prowadzony jest od trzech lat przez Ministerstwo Skarbu Państwa we współpracy z instytucjami i stowarzyszeniami rynku kapitałowego, domami maklerskimi i spółkami giełdowymi. Skierowany jest do osób zainteresowanych inwestowaniem na giełdzie, a po raz pierwszy w tym roku – także do spółek giełdowych, w zakresie prowadzenia relacji inwestorskich.

Partnerzy merytoryczni: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Komisja Nadzoru Finansowego, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, Izba Domów Maklerskich
Partnerzy strategiczni: PKP Cargo, PZU, TAURON Polska Energia
Partnerzy: Citi Handlowy, Energa, Jastrzębska Spółka Węglowa, KGHM Polska Miedź, Polski Holding Nieruchomości, PKN ORLEN, PKO Bank Polski
Partnerzy – domy maklerskie: Biuro Maklerskie Alior Bank, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, Dom Maklerski mBanku, Dom Maklerski BZ WBK, Dom Maklerski Citi Handlowy, Dom Maklerski ING Securities, Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, Dom Maklerski Raiffeisen Bank Polska, Dom Inwestycyjny Xelion, X-Trade Brokers Dom Maklerski
Partner wspierający: Instytut Rynku Kapitałowego WSE Research
Partner medialny: GPW Media
Patronat medialny: TVP 1, Onet, Biznes.pl

Ostatnia aktualizacja 31/03/2014
Podziel Się