Wyniki i II etap Konkursu Złotej Strony Emitenta VIII

Kategoria: 
Prasa o nas
13/02/2015

11 lutego ogłoszono wyniki VIII Konkursu Złotej Strony Emitenta organizowanego przez SEG, a 12 lutego rozpoczął się jego II etap.

"53 spółki giełdowe zakwalifikowały się do II etapu Konkursu Złota Strona Emitenta organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Teraz będą walczyły o dostanie się do III etapu konkursu, w którym zostaną wyłonieni Laureaci.

Podczas I etapu konkursu oceniane były strony internetowe wszystkich spółek notowanych w dniu 29 sierpnia 2014 roku na rynku głównym i alternatywnym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółki podzielono na 5 kategorii konkursowych: polskie spółki giełdowe należące do indeksu WIG30; polskie spółki giełdowe należące do WIG50; polskie spółki giełdowe nienależące do indeksów WIG30 i WIG50; polskie spółki notowane na rynku alternatywnym NewConnect; wszystkie spółki zagraniczne notowane na GPW w Warszawie (w tym na rynku NewConnect).

Podczas pierwszego etapu konkursu analizowaliśmy strony internetowe 900 notowanych spółek. Sprawdzane były między innymi takie aspekty jak: szybkość odpowiedzi na zapytanie inwestora, funkcjonowanie wyszukiwarki wewnętrznej, jak plasuje się strona w wyszukiwarkach internetowych, wykorzystanie nowoczesnych sposobów komunikacji z inwestorem – mówi Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych."

Podsumowanie i zapowiedź kolejnego etapu ukazała się na stronach m.in.

www.manager.inwestycje.pl

www.biznes.onet.pl

www.inwestycje.pl

www.biznes.pap.pl

www.gpwmedia.pl

www.parkiet.com

Ostatnia aktualizacja 20/11/2017
Podziel Się