Współpraca CSRinfo i Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych na rzecz CSR w spółkach giełdowych

Kategoria: 
Komunikaty Prasowe
16/02/2012

Komunikat prasowy, 16.02.2012

CSRinfo i Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych (SEG) rozpoczęły partnerską współpracę w ramach kampanii na rzecz promocji odpowiedzialnego biznesu wśród spółek giełdowych. W ciągu całego roku 2012 partnerzy wspólnie podejmą szereg działań mających na celu popularyzację idei CSR w tym środowisku.

Program współpracy przygotowany specjalnie pod kątem spółek giełdowych przewiduje szkolenia i warsztaty dla członków SEG oraz wydanie przewodnika dedykowanego dla emitentów giełdowych. Idea CSR (corporate sustainability and responsibility) będzie hasłem przewodnim IV Kongresu Relacji Inwestorskich SEG, którego patronem merytorycznym jest CSRinfo. 

Chcielibyśmy przekazać spółkom, że CSR to nie działalność charytatywna, ale strategia zmierzająca do maksymalizacji zysku poprzez działania pozytywnie wpływające na otoczenie biznesowe spółki.. Stowarzyszenie zaplanowało w 2012 roku wiele inicjatyw, które mają na celu popularyzację idei CSR na rynku kapitałowym. Wspólnie z CSRinfo chcemy przekazać spółkom giełdowym praktyczną wiedzę, która pozwoli im rozpocząć budowanie strategii CSR u siebie. - powiedział dr Mirosław Kachniewski, prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

CSRinfo i SEG postawiły sobie za cel przybliżenie spółkom giełdowym nowoczesnego podejścia do zarządzania, jakim jest odpowiedzialność biznesu i wyposażenie spółek w wiedzę konieczną do rozpoczęcia i usystematyzowania działań w tym obszarze.

Na poziomie międzynarodowym obserwujemy wzrost zainteresowania środowiska inwestorskiego wdrażaniem CSR i komunikowaniem wyników pozafinansowych, w sposób, który prezentuje ich powiązanie z wynikami finansowymi oraz ryzykami i szansami spółki. Inicjatywa SEG i CSRinfo  jest odzwierciedleniem tego trendu. -powiedziała Liliana Anam, Manager firmy doradczej CSRinfo.

W ramach kampanii członkowie SEG będą mogli bezpłatnie skorzystać z dwóch specjalnie dla nich przygotowanych warsztatów „CSR Essentials” oraz wziąć udział w szkoleniach otwartych CSRinfo z 50% rabatem. Podczas IV Kongresu Relacji Inwestorskich (12-13 czerwca 2012) spółki otrzymają wiedzę na temat najlepszych praktyk i trendów. Ponadto, CSRinfo i SEG wraz z partnerami przygotowują pierwszą na polskim rynku publikację dotyczącą wdrażania CSR w spółkach giełdowych. Publikacja będzie szeroko dystrybuowana wśród wszystkich spółek notowanych na GPW oraz wśród innych uczestników rynku.

Informacje na temat wydarzeń w ramach współpracy na rzecz promocji odpowiedzialnego biznesu w spółkach giełdowych będą zamieszczane na stronie www.seg.org.pl oraz na stronie www.csrinfo.com.pl/Szkolenia

***

CSRinfo to firma świadcząca wyspecjalizowane usługi w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. W swojej działalności stosuje światowej klasy normy i standardy CSR, które wspierają realizację celów jej klientów. Lider szkoleń w tym zakresie, prowadzi działania edukacyjne oraz informacyjne, w tym Portal CSRinfo.org.

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych jest organizacją ekspercką, która istnieje od 1993 roku. Podstawowym celem funkcjonowania SEG jest udzielanie wsparcia spółkom w aspekcie informacyjnym (przekazywanie informacji o zmianach legislacyjnych), edukacyjnym (organizacja seminariów i konferencji) oraz prawnym (opracowywanie opinii prawnych, rekomendacji i interpretacji dotyczących nowych przepisów). SEG podejmuje prace na rzecz rozwoju polskiego rynku kapitałowego oraz reprezentuje interesy spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie Stowarzyszenie skupia ponad 260 spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz alternatywnym rynku New Connect, reprezentujących ponad 85 proc. kapitalizacji emitentów krajowych

 

Osoby kontaktowe:

 

CSRinfo:

Ewa Szul-Skjoeldkrona

Tel.: 795 196 739

Fax: 22 406 33 46

E-mail: ewa.szul-skjoeldkrona@csrinfo.org
www.csrinfo.com.pl

 

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych:

Magdalena Raczek

Specjalista ds. PR

tel. (22) 826 26 89

kom. 509 357 280

e-mail: mraczek@seg.org.pl

www.seg.org.pl

Ostatnia aktualizacja 25/11/2013
Podziel Się