Walne zgromadzenia przez internet. Ułatwienie czy utrudnienie?, Parkiet

Kategoria: 
Prasa o nas
05/06/2015

Mirosław Kachniewski, prezes zarządu SEG, w krótkim wywiadzie dla Gazety Giełdy Parkiet o walnych zgromadzeniach przez internet:

"Walne Zgromadzenia powinny być jak najbardziej dostępne dla inwestorów, a zatem idea zdalnego walnego pozornie wydaje się bardzo kusząca. Jako SEG pierwsi zainicjowaliśmy przeprowadzenie symulowanego zdalnego WZA jeszcze w 2008 r. Zidentyfikowaliśmy wówczas wiele problemów, głównie natury technicznej, organizacyjnej i prawnej.

Istniejące wówczas problemy techniczne dotyczyły przede wszystkim dużego opóźnienia w przekazie sygnału, sięgającego blisko 5 minut. Tak duża tolerancja uznania tego za „czas rzeczywisty” w praktyce nie była możliwa, gdyż bardzo znacząco wydłużałaby przebieg walnego (po zadaniu każdego pytania należałoby poczekać 10 minut, aby stwierdzić, czy jest odpowiedź). Dziś problemy te zostały rozwiązane i możemy śmiało stwierdzić, że z technicznego punktu widzenia e-WZA jest stosunkowo prostym przedsięwzięciem."

Więcej na temat w artykule Piotra Zająca "Walne zgromadzenia przez internet. Ułatwienie czy utrudnienie?" - Parkiet (2015-06-05), Str.: 11

Ostatnia aktualizacja 20/11/2017
Podziel Się