W przyszłym miesiącu odbędzie się IX Kongres Relacji Inwestorskich

Kategoria: 
Komunikaty Prasowe
26/05/2017

7-8 czerwca 2017 w Ossie spotykają się IR’owcy spółek giełdowych, aby porozmawiać o sposobach na skuteczną komunikację. Będzie to już dziewiąte spotkanie działów relacji inwestorskich emitentów.

Kongres Relacji Inwestorskich jest zawsze okazją do wymiany poglądów i omówienia najważniejszych problemów związanych z codzienną pracą spółek giełdowych. Otoczenie regulacyjnie nieustannie się zmienia, zmieniają się również oczekiwania dotyczące komunikacji, a dział IR musi nadążyć za tymi zmianami, aby zaprezentować atrakcyjny i rzetelny przekaz- opowiada Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Część merytoryczną pierwszego dnia Kongresu rozpocznie blok na temat nowoczesnego zarządzania tworzeniem i dystrybucją informacji dla inwestorów, w której zostaną omówione zagadnienia związane z budowaniem nowoczesnej strony internatowej, .dotarciem z informacją do mediów i inwestorów, czy wykorzystaniem mediów społecznościowych do codziennej pracy IR’owca.

Kolejny blok tematyczny na temat raportowania niefinansowego dostarczy odpowiedzi na pytania: które spółki i co powinny raportować? Jakie są wyzwania raportowania pośredniego? Jak określić istotność kwestii niefinansowych i wybrać wskaźniki? Jaka jest rola biegłego rewidenta w raportowaniu niefinansowym?

Ostatni blok „Relacje inwestorskie jako sport ekstremalny” będzie dotyczył takich zagadnień jak: indywidualna odpowiedzialność za działania RI; jak z Warszawy prowadzić zagraniczne relacje inwestorskie; wyzwania przy raportowaniu okresowym.

Po części merytorycznej odbędzie się Charytatywny Bieg Rynku Kapitałowego. Uczestnicy będą zbierać środki na praktyczną edukację młodzieży ponadgimnazjalnej w zakresie przedsiębiorczości w ramach programu „Zarządzanie firmą”, który jest realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Uwieńczeniem części merytorycznej I dnia Kongresu będzie Wieczorna Gala, podczas której odbędzie się ceremonia wręczenia statuetek laureatom X edycji Konkursu Złota Strona Emitenta. 

Drugiego dnia, jak co roku, odbędą się dwie tury warsztatów tematycznych dotyczących zagadnień podnoszenia jakości relacji inwestorskich:

  • Komunikacja spółki z inwestorami instytucjonalnymi
  • Twoja nowa strona korporacyjna: od czego zacząć
  • Raportowanie niefinansowe: ustalenie istotności zagadnień, przygotowanie spółki, korzyści dla zarządu i inwestorów
  • Myśl jak analityk
  • Raportowanie w sytuacji kryzysowej
  • Identyfikacja i komunikacja finansowej informacji poufnej
  • Compliance w obliczu nowych regulacji

Zaplanowane zostały także dwie sesje "Rynek rok po MAR" z perspektywy nadzorców oraz z perspektywy emitentów.

Program Kongresu jest tak skonstruowany, aby poruszyć jak najwięcej istotnych z punktu widzenia działu IR kwestii. Jak zawsze zapraszamy też spółki do zadawania przed Kongresem pytań mailowo, na które postaramy się odpowiedzieć podczas debat i warsztatów– dodaje Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Gospodarzem Kongresu będzie Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerami wydarzenia są: Fundacja Standardów Raportowania oraz Krajowa Izba Biegłych Rewidentów jako Partnerzy Instytucjonalni; Message oraz Polska Agencja Prasowa – PAP Biznes jako Partnerzy Strategiczni; InfoStrefa oraz Monit24 jako Partnerzy; Unicomp WZA jako Partner Technologiczny oraz Pelion jako Partner Biegu.

Szczegółowe informacje na temat IX Kongres Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG dostępne są na stronie internetowej www.seg.org.pl.

Komunikat prasowy

Więcej informacji:

Magdalena Raczek-Kołodyńska
Dyrektor Zarządzający
e-mail: mraczek@seg.org.pl
tel. (22) 826 26 89
mob. +48 509 357 280
Twitter: @emitenci

Ostatnia aktualizacja 04/09/2017
Podziel Się