VII Europejski Kongres Finansowy

Kategoria: 
Patronaty SEG
08/05/2017

W dniach 5 – 7 czerwca 2017 w Sopocie i w Gdańsku odbędzie się VII Europejski Kongres Finansowy. Patronem instytucjonalnym wydarzenia jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Tematem wiodącym tegorocznego Kongresu jest Kapitał, podatki i międzynarodowa solidarność w XXI wieku.

Kongres, 5 czerwca, zainaugurują dwie debaty plenarne w Centrum Konferencyjnym Hotelu Sheraton w Sopocie:
•    Solidarność podatkowa na świecie i w UE
•    Polityka monetarna a zrównoważony rozwój gospodarczy krajów UE.

Trzecia debata inaugurująca Kongres dotyczyć będzie międzynarodowej solidarności i odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Drugiego i trzeciego dnia Kongresu będzie można wziąć udział w ponad trzydziestu debatach równoległych, których szczegóły znajdą Państwo w załączonym programie ramowym. W tym roku podczas Kongresu przewidywany jest specjalny blok tematyczny poświęconym innowacjom w sektorze finansowym. Polecamy także udział w debatach o zarządzaniu innowacjami oraz o ekspansji zagranicznej, o granicach racjonalności interwencjonizmu w gospodarce oraz o przejrzystości podatkowej, o nowych modelach biznesowych w finansach, a także o sukcesji w firmach, o oszczędnościach długookresowych i o rozwoju mikrofirm.

Jak co roku, podczas VII Europejskiego Kongresu Finansowego, będzie możliwość nie tylko do dyskusji, ale przede wszystkim do współtworzenia Rekomendacji EKF – propozycji konstruktywnych rozwiązań, nielobbystycznych, niepopulistycznych i nieskierowanych przeciwko komuś, zwłaszcza nie przeciwko podatnikom.
Europejski Kongres Finansowy zmienia się i otwiera się na nowe środowiska. Zapraszamy do udziału w trzech tegorocznych inicjatywach towarzyszących Kongresowi:
•    Poland Capital Summit, którego celem jest obiektywna ocena atrakcyjności inwestycyjnej i ryzyka inwestycyjnego Polski;
•    Sopocki Festiwal Finansowy, który jest inicjatywą dedykowaną mieszkańcom i gościom Sopotu oraz Trójmiasta;
•    nowa, rozszerzona formuła Akademii EFC w ramach, której zapraszamy na międzynarodową konferencję naukową, której współorganizatorami merytorycznymi są polskie wyższe uczelnie.

Szczegółowe informacje o Kongresie dostępne są pod adresem www.efcongress.com

Dla członków SEG przewidziana jest 50% zniżki. Dowiedz się więcej

Osoba kontaktowa
Lucyna Schoennagel
e-mail: poczta@gab.com.pl, tel. (58) 5244901.

Ostatnia aktualizacja 08/05/2017
Podziel Się