Strony spółek giełdowych oceniane po raz siódmy

Kategoria: 
Komunikaty Prasowe
30/09/2013

INFORMACJA PRASOWA, 30.09.2013

Rusza ocena kolejnej, siódmej edycji konkursu Złota Strona Emitenta organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. 30 września br. rozpoczyna się I etap konkursu, w ramach którego 890 stron spółek notowanych zostanie ocenionych pod kątemkomunikacji z inwestorem, zawartości informacyjnej strony oraz użyteczności serwisu. Celem konkursu jest podnoszenie jakości komunikacji korporacyjnej on-line na polskim rynku kapitałowym.

Mogłoby się wydawać, że przy siódmej edycji konkursu formuła się już wyczerpała, ponieważ strony spółek giełdowych są już idealne. Nic bardziej mylnego. Cały czas jest wiele do zrobienia, dlatego też kryteria konkursowe podawane są z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, aby spółki miały odpowiedni czas na przygotowanie swoich stron. Konkurs jest dla wielu spółek mobilizacją do corocznego przeglądu swojej „wirtualnej wizytówki” i zastanowienia się, czy tego oczekują inwestorzy-internauci - opowiada Prezes SEG, Mirosław Kachniewski.

Ocenie konkursowej w ramach I etapu będą podlegały strony internetowe wszystkich spółek polskich i zagranicznych, których akcje w dniu 27 września 2013 roku były notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w tym na rynku NewConnect. Do II etapu (11 lutego - 4 kwietnia 2014) Konkursu Złota Strona Emitenta zakwalifikowanych zostanie 50 witryn o najwyższej punktacji – po 10 witryn w każdej z 5 kategorii konkursowych.

„Strony spółek zostaną ocenione w I etapie pod kątem ich zawartości informacyjnej oraz tego czy serwis jest funkcjonalny dla użytkowników. Zbadamy również jak spółki komunikują się z inwestorem. W każdym z obszarów sprawdzanych będzie od kilku do kilkunastu kryteriów. Ponieważ w tym roku ocenionych zostanie 890 stron spółek kryteria I etapu są „zero-jedynkowe” – sprawdzana jest obecność danego elementu na stronie bez bardzo szczegółowej oceny jakościowej. Najlepsze spółki, które zostaną zakwalifikowane do II etapu zostaną już bardzo dokładnie przeanalizowane przez kilkudziesięciu jurorów pod kątem 9 kryteriów” – dodaje Prezes Mirosław Kachniewski.

Regulamin konkursu, harmonogram oraz szczegółowe informacje nt. Złotej Strony Emitenta VII są dostępne na stronie internetowej www.zse.seg.org.pl.


Więcej informacji:

Magdalena Raczek

Specjalista ds. PR

e-mail: mraczek@seg.org.pl

tel. (22) 826 26 89

www.seg.org.pl | www.zse.seg.org.pl

 

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych jest organizacją ekspercką, która istnieje od 1993 roku. Podstawowym celem funkcjonowania SEG jest udzielanie wsparcia spółkom w aspekcie informacyjnym (przekazywanie informacji o zmianach legislacyjnych), edukacyjnym (organizacja seminariów i konferencji) oraz prawnym (opracowywanie opinii prawnych, rekomendacji i interpretacji dotyczących nowych przepisów). SEG podejmuje prace na rzecz rozwoju polskiego rynku kapitałowego oraz reprezentuje interesy spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie Stowarzyszenie skupia ponad 270 spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz alternatywnym rynku New Connect, reprezentujących ponad 85 proc. kapitalizacji emitentów krajowych.

Ostatnia aktualizacja 30/09/2013
Podziel Się