Startuje III edycji projektu edukacyjnego „Analiza ESG spółek w Polsce”

Kategoria: 
Projekty SEG
25/06/2014

naglowek_esg.jpg

 25 czerwca br. rozpoczęła się  III edycji projektu edukacyjnego „Analiza ESG spółek w Polsce” organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Crido Taxand oraz GES. Celem jest zwiększenie transparentności raportowania danych niefinansowych na polskim rynku kapitałowym poprzez edukację spółek giełdowych w zakresie efektywnego komunikowania danych ESG (E – environment; S- social; G – governance).

W kwietniu 2014 Parlament Europejski przegłosował nowelizację unijnej dyrektywy dotyczącej rachunkowości. Nowe przepisy będą rozszerzały wymagania sprawozdawcze spółek o dane pozafinansowe. Projekt „Analiza ESG spółek w Polsce” dzięki analogicznemu podejściu do raportowania danych niefinansowych, jaki prezentuje znowelizowana dyrektywa, pozwala spółkom na praktyczne przygotowanie się do spełniania nowych wymagań.

Badanie zostało przeprowadzone metodą GES Risk Rating, która polega na ocenie systemów zarządzania w zakresie ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności oraz ładu korporacyjnego firm. 

Na potrzeby analizy od 25 czerwca jest dostępna specjalna interaktywna platforma internetowa z indywidualnym profilem każdej spółki. Spółki mogą bezpłatnie w indywidualnym profilu zapoznać się z dokładnymi wynikami analizy raportowania danych ESG.  14 października 2014 roku odbędzie się konferencja podsumowująca III edycję projektu. Więcej informacji jest dostępnych na podstronie poświęconej projektowi.

Ostatnia aktualizacja 25/06/2014
Podziel Się