Startuje VI edycja konkursu Złota Strona Emitenta

Kategoria: 
Komunikaty Prasowe
14/06/2012

zse_vi.jpg

INFORMACJA PRASOWA, 14.06.2012

12 czerwca podczas Kongresu Relacji Inwestorskich ogłoszono kryteria VI edycji konkursu Złota Strona Emitenta organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Do 22 października br. spółki giełdowe mają czas na przygotowanie swoich www do oceny konkursowej w I etapie.

 „Od 22 października zacznie się ocena w ramach I etapu. Następnie, po kolejnych eliminacjach na II i III etapie w czerwcu 2013 roku podczas V Kongresu Relacji Inwestorskich ogłosimy wyniki konkursu. Podobnie jak w poprzednich edycjach przeanalizujemy www wszystkich notowanych spółek, tj. ponad 800 emitentów. Jak co roku na podstawie analizy wyników kończącej się edycji wzbogaciliśmy konkurs o nowe kryteria oceny.” – opowiada Prezes Mirosław Kachniewski.

Ocenie konkursowej będą podlegały strony internetowe wszystkich spółek polskich i zagranicznych, których akcje w dniu 19 października 2012 roku będą notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w tym na rynku NewConnect. Witryny internetowe będą oceniane w ramach 5 kategorii konkursowych: polskie spółki giełdowe należące do indeksów WIG20 i mWIG40, polskie spółki giełdowe należące do indeksu sWIG80, polskie spółki giełdowe nie należące do w/w indeksów giełdowych, polskie spółki giełdowe notowane na rynku alternatywnym NewConnect, wszystkie zagraniczne spółki giełdowe notowane na GPW w Warszawie, również na rynku NewConnect.

W ramach I etapu zostaną zbadane trzy obszary tematyczne: jak wygląda komunikacja z inwestorem, jaka jest zawartość informacyjna strony oraz jak oceniana jest użyteczności serwisu. W każdym z obszarów sprawdzanych będzie od kilku do kilkunastu kryteriów.

„W dwóch ostatnich edycjach postanowiliśmy znacznie wydłużyć okres przygotowawczy dla spółek. W tym roku emitenci znając kryteria mają 5 miesięcy na pracę nad swoimi stronami. Postanowiliśmy również podzielić kryteria I etapu na 3 grupy. Każda ze spółek po zakończeniu I etapu może otrzymać od nas bezpłatną ekspertyzę. Dzięki nowemu podziałowi spółki będą dokładnie wiedziały jak prezentuje się ich sfera komunikacyjna, jak oceniamy użyteczność strony, a ile punktów otrzymali w obszarze zawartości informacyjnej witryny internetowej”- dodaje Prezes Kachniewski

Omówienie zasad Konkursu oraz prezentacja raportu „Internetowa komunikacja spółek z akcjonariuszami - analiza przebiegu V edycji konkursu Złota Strona Emitenta” odbyły się podczas IV Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG (12-13 czerwca 2012) w Ossie

Regulamin Konkursu, harmonogram oraz szczegółowe informacje nt. Złotej Strony Emitenta V są dostępne na stronie internetowej www.zse.seg.org.pl .

Więcej informacji:
Magdalena Raczek
Specjalista ds. PR
e-mail: mraczek@seg.org.pl
tel. (22) 826 26 89
www.seg.org.pl | www.zse.seg.org.pl


Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych jest organizacją ekspercką, która istnieje od 1993 roku. Podstawowym celem funkcjonowania SEG jest udzielanie wsparcia spółkom w aspekcie informacyjnym (przekazywanie informacji o zmianach legislacyjnych), edukacyjnym (organizacja seminariów i konferencji) oraz prawnym (opracowywanie opinii prawnych, rekomendacji i interpretacji dotyczących nowych przepisów). SEG podejmuje prace na rzecz rozwoju polskiego rynku kapitałowego oraz reprezentuje interesy spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie Stowarzyszenie skupia ponad 260 spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz alternatywnym rynku New Connect, reprezentujących ponad 85 proc. kapitalizacji emitentów krajowych.
Ostatnia aktualizacja 26/08/2013
Podziel Się