Start konkursu na najlepsze raporty społeczne

Kategoria: 
Patronaty SEG
08/07/2019

baner_kwadrat_25_thumb250.gif

Ruszył konkurs na najlepiej sporządzone raporty społeczne i zintegrowane. Firmy i inne organizacje mogą poprzez stronę raportyspoleczne.pl zgłaszać przygotowane przez siebie publikacje ujawniające kwestie niefinansowe.

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych objęło patronat nad tym wydarzeniem.

Konkurs Raporty Społeczne organizowany jest przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte od 12 lat. Co roku nagradzane są najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Laureaci wyłonieni zostaną w następujących kategoriach: . najlepszy raport zintegrowany,  najlepszy raport społeczny oraz najlepszy debiut.
Raportowanie społeczne to jeden ze sposobów kontaktu z interesariuszami firmy( konsumentami, pracownikami, dostawcami, akcjonariuszami) i pomocne narzędzie w  zarządzaniu organizacją. Głównym celem konkursu jest zwrócenie uwagi na znaczenie raportowania niefinansowego. Dzięki tej inicjatywie można wyróżnić te przedsiębiorstwa i organizacje, które nie tylko prowadzą działalność, biorąc pod uwagę interes społeczeństwa i środowiska, ale również  potrafią w sposób jasny, przejrzysty i wiarygodny zaprezentować swoje dokonania w publikowanych raportach. Konkurs przyczynia się do transparentności działań organizacji i podejmowania dialogu z interesariuszami. Stanowi też źródło inspiracji do tego, w jaki sposób ujawniać dane niefinansowe.

Do konkursu mogą zgłosić się wszystkie organizacje (przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, jednostki sektora finansów publicznych) z siedzibą w Polsce, które wydały raporty  w języku polskim obejmujące działania za rok 2018. Termin nadsyłania zgłoszeń trwa do 5 sierpnia  2019 roku. Udział w konkursie jest bezpłatny. Należy zgłaszać swoje publikacje poprzez stronę raportyspoleczne.pl

Nadesłane raporty zostaną ocenione przez niezależne jury, które składa się ze specjalistów z dziedziny ekonomii, ochrony środowiska, spraw społecznych i CSR . Oprócz jury, również jak co roku internauci będą mieli możliwość zagłosować na wybrane przez siebie raporty społeczne od 16 sierpnia przez miesiąc.

Ogłoszenie wyników nastąpi na początku paździenika.

Konkurs Raporty Społeczne odbywa się od 2007 roku. Jego organizatorami są Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte. Strona internetowa konkursu: raportyspoleczne.pl.

Osoby do kontaktu:

Menedżer projektu:
Tadeusz Joniewicz, mobile: 511 313 826, e-mail: tadeusz.joniewicz@fob.org.pl
Kontakt dla mediów:
Agnieszka Siarkiewicz, mobile: 669 510 483, e-mail: agnieszka.siarkiewicz@fob.org.pl
Miłosz Marchlewicz, tel. 22 627 18 71, e-mail: milosz.marchlewicz@fob.org.pl

Ostatnia aktualizacja 08/07/2019
Podziel Się