Rynek obligacji - jak zrobić dobrą emisję i pozyskać finansowanie

Kategoria: 
Prasa o nas
21/03/2019

Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, Piotr Biernacki, przeprowadziła dwudialog dotyczący rynku obligacji z P. Magdaleną Graca (Członek Zarządu, NWAI Dom Maklerski) oraz Panem Sebastianem Rudnickim (Partner, Radca Prawny, Kancelaria Rudnicki & Korolczuk).

W dwudialogu można odnaleźć odpowiedzi m.in. na poniższe pytania: 

1. Jakie zmiany w zakresie emitowania obligacji wejdą w życie, a jakie mogą wejść w życie? 

2. Jakie nowe obowiązki zostały nałożone w związku z obligatoryjną dematerializacją obligacji i ich rejestracją w KDPW?

3. Jak dematerializacja obligacji wpływa na emisje w różnym trybie (oferty publicznej prospektowej, publicznej bezprospektowej, prywatnej) i jak współpracować z agentem emisji?  

4. Co zmienia się w definicji oferty publicznej i które oferty będą zwolnione z obowiązku prospektowego (co się zmieni w stosunku do dzisiejszych przepisów) wg nowego rozporządzenia prospektowego i jak na to zareagował / zamierza zareagować polski regulator? 

5. Jak będzie wyglądało memorandum informacyjne pod nowymi regulacjami? 

6. W jakim stopniu sporządzenie i zatwierdzenie memorandum będzie łatwiejsze lub trudniejsze niż dziś?

7. Jak należy rozumieć wyłączenie spod definicji oferty publicznej oferty skierowanej do adresatów, którzy są powiązani z emitentem? 

8. Jak zmiany w zakresie prowadzenia akcji promocyjnej przy ofertach publicznych bezprospektowych wpłyną na prowadzenie ofert? 

9. Jak nowe przepisy wpłyną na zmianę odpowiedzialności ciążącej na emitencie, członkach jego organów i na innych uczestnikach procesu emitowania obligacji? 

10. Jak nowe przepisy wpłyną na sprawność przeprowadzania emisji, czas / harmonogramy ofert i na koszty ich przeprowadzenia? 

 

Zapraszamy do zapoznania się z dwudialogiem w Parkiecie (2019-03-21, str. 12)

Tagi: 
Ostatnia aktualizacja 21/03/2019
Podziel Się