Parkiet, Piotr Biernacki, Prezentacje dla inwestorów - niewykorzystana szansa

Kategoria: 
Prasa o nas
24/09/2015

Piotr Biernacki, dyrektor strategiczny Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, napisał felieton dla dziennika Parkiet:

"Dlaczego spółki w tak niewielkim stopniu wykorzystują najlepsze narzędzie komunikacji inwestorskiej, jakim są prezentacje? Takie pytanie zadajemy sobie w gronie autorów III edycji badania prezentacji inwestorskich, od czasu gdy uzyskaliśmy jego wyniki i porównaliśmy je z rezultatem poprzednich lat. Zanim na nie odpowiem, przedstawię samo badanie oraz kilka faktów.

Badanie obejmowało, podobnie jak co roku, 140 największych emitentów notowanych na warszawskiej giełdzie – wszystkie spółki należące do indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80. Przedmiotem były opublikowane na stronach internetowych prezentacje wyników ostatniego roku obrotowego. Okazało się, że chociaż 71 proc. spółek publikuje prezentacje, to aż 8 proc. nie posiada prezentacji aktualnych. Wynika z tego, że aż niemal 40 proc. spółek – pamiętajmy, że chodzi o największych emitentów, którzy posiadają środki do prowadzenia rozległych działań z zakresu relacji inwestorskich – nie udostępnia inwestorom materiału informacyjnego, który w kompleksowy i zarazem zwięzły sposób przedstawiałby ich sytuację, osiągnięcia i plany."

Więcej na temat w artykule "Prezentacje dla inwestorów - niewykorzystana szansa" w Parkiet (2015-09-24), Str.: 16 oraz na blog.parkiet.com

Ostatnia aktualizacja 20/11/2017
Podziel Się