Parkiet, Mirosław Kachniewski, Raportowanie wspierane projektologią

Kategoria: 
Prasa o nas
16/04/2015

Mirosław Kachniewski, prezes zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, napisał artykuł dla dziennika Parkiet.

"Zarządzanie projektami to sformułowanie coraz bardziej wyświechtane. Tak jak prawie każda praca stała się „dziełem”, o które można zawrzeć umowę, tak prawie każde działanie nazywane jest projektem. Jeśli jednak zarządzanie projektami potraktujemy w sposób poważny, odniesiemy do procesów, które rzeczywiście powinny tak być nazwane i postaramy się je we właściwy sposób poprowadzić, to zaczyna się to ocierać o nową dziedzinę nauki. Taka „projektologia” jest nie tylko niezwykle interesująca, ale także daje bardzo praktyczną wiedzę ułatwiającą przewidywanie przyszłości.

Właściwe zarządzanie projektami ma szczególne znaczenie w przypadku spółek giełdowych z tego prostego powodu, że są one zobowiązane do raportowania kwestii mogących wpłynąć na cenę lub wartość akcji. A zatem im lepiej zostaną ustrukturyzowane poszczególne działania spółki, im bardziej będą one realizowane w reżimie projektowym, tym łatwiej będzie można generować pożądane informacje. Oczywiście dotyczyć to musi rzeczywistych i najważniejszych dla spółki projektów, a nie realizacji przedsięwzięcia pt. „zakup nowego automatu do kawy”. Powinny one zatem obejmować wszystkie istotne dla projektów cechy, a jednocześnie być na tyle ważne, że mogą być interesujące dla racjonalnego inwestora."

Cały artykuł "Raportowanie wspierane projektologią" do przeczytania - Parkiet (2015-04-16), Str.: 20 i na www.blog.parkiet.com

Ostatnia aktualizacja 20/11/2017
Podziel Się