Parkiet, Mirosław Kachniewski, Nowe wyzwania stojące przed działami HR spółek giełdowych

Kategoria: 
Prasa o nas
24/03/2016

Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, napisał artykuł dla Gazety Giełdy Parkiet:

"Nie od dziś wiadomo, że zarządzanie kadrami w spółce giełdowej jest o wiele trudniejsze niż w „normalnym” przedsiębiorstwie. Zajmujemy się w SEG tym tematem już od pięciu lat, ale nadchodzące w ciągu najbliższych miesięcy zmiany regulacyjne spowodują, że rola HR będzie ewoluować w dużo większym stopniu niż dotychczas i jej specyfika związana z notowaniem będzie rosnąć.

Dotychczas podstawowe problemy HR w spółce giełdowej powiązane były z przejrzystością informacji finansowych. Jeśli bowiem spółka komunikuje rynkowi bardzo dobre wyniki, to w oczywisty sposób komplikuje to relacje pracownicze. Zamiast koncentrować się na pracy ludzie zaczynają rozmyślać, czy owoce tej pracy zostały właściwie podzielone. No bo tam miliardy, a tu tysiące, a do tego od lat nie było podwyżek. W oczywisty sposób rosną oczekiwania płacowe, które jednak nigdy nie będą wystarczająco zaspokojone z uwagi na dramatyczną dysproporcję pomiędzy zagregowanym wynikiem spółki (o ile jest dodatni) a kieszenią pojedynczego pracownika."

Cały artykuł „Nowe wyzwania stojące przed działami HR spółek giełdowych” do przeczytania - Parkiet (2016-03-24,Str.: 16) oraz na portalu www.blog.parkiet.com

Ostatnia aktualizacja 20/11/2017
Podziel Się