Parkiet, Mirosław Kachniewski, Dwa lata prac w kamieniołomie za nami

Kategoria: 
Prasa o nas
30/06/2016

Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, napisał artykuł dla Gazety Giełdy Parkiet:

"Kończy się moja 2-letnia zsyłka na ciężkie roboty do kamieniołomu o nazwie MAR. Oczywiście nie mam złudzeń, że wszystkie spółki członkowskie będą gotowe do MAR w najbliższą niedzielę. Wręcz przeciwnie – jestem przekonany, że żadna z nich nie jest gotowa w stu procentach. Ale najważniejsze działania przygotowawcze ze strony SEG zostały zrealizowane i odczuwam z tego powodu nieskrywaną dumę.

Prace związane z wdrażaniem MAR rozpoczęliśmy w SEG jeszcze w 2013 roku, bo już wówczas znany był projekt tej regulacji. Wprawdzie jego uchwalenie było celowo opóźniane, tak aby zachować spójność chronologiczną z regulacjami MiFID II/MiFIR (co ostatecznie i tak się nie udało), ale już od kwietnia 2014 znany był oficjalny uchwalony tekst MAR. Od tamtego czasu przeczytaliśmy tysiące stron, przy czym należy podkreślić, że robiliśmy to wielokrotnie, gdyż w wielu przypadkach dogłębne zrozumienie przychodziło dopiero po kilkukrotnej lekturze i to bynajmniej nie ze względu na problemy językowe, ale z uwagi na poziom zagmatwania materii."

Cały artykuł „Dwa lata prac w kamieniołomie za nami ” do przeczytania - Parkiet  (2016-06-30, Str.: 15) oraz na portalu www.parkiet.com

Tagi: 
Ostatnia aktualizacja 20/11/2017
Podziel Się