Parkiet, Mirosław Kachniewski, CFO - tłumacz na język matematyki finansowej

Kategoria: 
Prasa o nas
28/04/2016

Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, napisał felieton dla Gazety Giełdy Parkiet:

"Powody, dla których rola CFO w spółkach giełdowych dynamicznie wzrasta, są przynajmniej dwa i tworzą one pewnego rodzaju sprzężenie zwrotne. Po pierwsze, co do zasady osoby te bardzo dobrze wypełniają swoje obowiązki. Bynajmniej nie dlatego, że te obowiązki są łatwe, ale wręcz przeciwnie – dlatego, że niewłaściwe ich wykonywanie jest widoczne prawie natychmiast. Matematyka jest bezlitosna i na tym stanowisku nie da się udawać, że ktoś potrafi chodzić po wodzie. Jeśli nie jest właściwie przygotowany do tej roli, jeśli nie poświęci odpowiednio dużo pracy i zaangażowania, jeśli nie potrafi właściwie zmotywować zespołu, to na efekty nie będzie trzeba długo czekać.
 
Drugi powód jest prostą konsekwencją pierwszego – najczęściej, jeśli ktoś dobrze wykonuje swoją robotę, to dorzuca się takiej osobie robotę innych. W związku z powyższym w gestię CFO często wchodzą zagadnienia, które teoretycznie powinny być umiejscowione gdzie indziej w strukturze korporacyjnej, ale lepiej i bezpieczniej będzie powierzyć to komuś godnemu biznesowego zaufania. Z jednej strony powoduje to dodatkowe obciążenie, ale z drugiej – daje większą kontrolę nad planowaniem przepływów finansowych i pozwala na zdobycie nowych doświadczeń."
 
Cały felieton „CFO – tłumacz na język matematyki finansowej”  do przeczytania - Parkiet  (2016-04-28, Str.: 16) oraz na portalu www.blog.parkiet.com
Ostatnia aktualizacja 20/11/2017
Podziel Się