Ogólnopolski Konkurs Zarządzania Firmą JA Titan 2015

Kategoria: 
Patronaty SEG
14/04/2015

logo_fmp_ja-2009-v-2-ziel-corel9_www_0.j

16 kwietnia br. dwanaście wirtualnych spółek „zadebiutuje” na rynku New Connect w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. Zarządzać nimi będą dwuosobowe drużyny złożone z uczniów liceum lub technikum, wyłonione spośród 1 116 zespołów startujących w konkursie i 10 000 uczniów uczestniczących w programie „Zarządzanie firmą”.

Dzień później, 17 kwietnia, wolontariusze Partnerów programu: Accenture, MasterCard oraz Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, rozegrają z finalistami rozgrywkę pokazową, podczas której podzielą się swoim doświadczeniem biznesowym. 

Program „Zarządzanie firmą” oparty jest na symulacji komputerowej JA Titan, który ma formę gry strategicznej. Podczas gry uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu funkcjonowania i zarządzania przedsiębiorstwem. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza i „menadżerskie” doświadczenie pozwoli im przygotować się do prowadzenia w przyszłości własnej firmy. Przyszli szefowie uczą się nie tylko podejmować trafne decyzje,  umiejętnie planować i realizować własną strategię, ale także doskonalą umiejętność pracy w grupie i skutecznej komunikacji" – mówi Danuta Romanowska, koordynator programu „Zarządzanie firmą”.

Uczestnicy projektu zaciągają kredyty w wirtualnym świecie i uruchamiają nowe linie produkcyjne, decydują o fuzjach oraz wydatkowaniu środków na promocję, a także inwestycje. Są dopiero uczniami liceum bądź technikum, a już doskonale orientują się w sposobach zarządzania firmą. Dzięki symulacji komputerowej  JA Titan wiedzą, jakie konsekwencje niosą wybrane przez nich rozwiązania i są przygotowani na niespodziewane okoliczności.

W roku szkolnym 2014/2015 Konkurs JA Titan jest rozgrywany po raz 22.

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych wspiera już trzecią edycję programu „Zarządzanie firmą”.

Ostatnia aktualizacja 20/11/2017
Podziel Się