Kazimierz Jeleński

jelenski.jpg

Kazimierz Jeleński, Radca Prawny, Wspólnik, Dubiński Jeleński Masiarz i Wspólnicy

Kazimierz Jeleński, LLM (radca prawny, uprawnienia adwokackie w NY, USA, LLM Northwestern University), w swojej praktyce koncentruje się na obsłudze prawnej instytucji finansowych, w szczególności w projektach restrukturyzacyjnych, fuzjach i przejęciach oraz doradztwie prawnym w zakresie organizacji i finansowania inwestycji, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji dotyczących wydobycia ropy i gazu oraz inwestycji w sektorze paliwowym.

Doradza krajowym i międzynarodowym klientom w zakresie restrukturyzacji zadłużenia, fuzji i przejęć oraz transakcji typu joint venture. Uczestniczył aktywnie w pracach legislacyjnych dotyczących ustawy Prawo restrukturyzacyjne. W tym zakresie doradzał Związkowi Banków Polskich. W procesie legislacyjnym dotyczącym Prawa restrukturyzacyjnego występował jako ekspert sejmowy.

Rankingi Chambers Europe i Chambers Global za lata 2009-2019 wymieniają Kazimierza Jeleńskiego jako Key Individual w kategorii Bankowość i Finanse oraz Upadłość i Restrukturyzacja. W latach 2010 i 2011 Chambers Europe wymieniany był jako Key Individual w dziedzinie Energetyki i Zasobów Naturalnych.

Mec. Jeleński biegle włada językiem angielskim, posługuje się także językami rosyjskim i niemieckim.

Ostatnia aktualizacja 09/01/2020
Podziel Się